v automobilovém průmyslu rostou mzdy | Tiskové zprávy | autoweek.cz

V automobilovém průmyslu rostou mzdy

V automobilovém průmyslu rostou mzdy

22.02.2019 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Pozitivní ekonomický vývoj automobilového průmyslu v roce 2018 přinesl růst pracovních příležitostí i mezd.
Sdružení automobilového průmyslu zveřejnilo údaje o vývoji průměrných mezd a počtech zaměstnanců v členských firmách za rok 2018. Zveřejněná data dokumentují pokračující dynamický růst mezd a dosavadní pozitivní ekonomický vývoj v odvětví. Počet zaměstnanců meziročně vzrostl o 3,8 % (4895 osob) na 133 079 osob. Průměrná měsíční mzda dosáhla 40 865 Kč, což je o 30,8 % nad průměrnou mzdou v ČR. Oproti roku 2017 to představuje meziroční nárůst o výrazných 8,7 % (3264 Kč).
 
Růst mezd i počtu zaměstnanců zaznamenaly všechny kategorie - finální výrobci, dodavatelé i ostatní firmy a organizace. Výrazněji rostly počty zaměstnanců i mzdy ve skupině finálních výrobců. Ze zpracovaných údajů je zřejmé, že tuzemskému automobilovému průmyslu se i v roce 2018 dařilo a pozitivní ekonomický vývoj byl doprovázen vznikem nových pracovních příležitostí i růstem mezd.
 
Za pozitivní zprávu považuji skutečnost, že tuzemský automobilový průmysl i v roce 2018, kdy se zejména v závěru roku začalo projevovat zpomalení na globálních trzích, dokázal generovat nová pracovní místa,“ uvedl výkonný ředitel AutoSAP Zdeněk Petzl.