v kvasinách byl vyroben půlmiliontý vůz škoda yeti | Tiskové zprávy | autoweek.cz

V Kvasinách byl vyroben půlmiliontý vůz Škoda Yeti

V Kvasinách byl vyroben půlmiliontý vůz Škoda Yeti

29.10.2015 | | Tiskové zprávy

Škoda Yeti je jedním z nejoblíbenějších vozů v kategorii kompaktních SUV. V rámci internacionalizace se Škoda Yeti vyrábí v Evropě, Číně, Rusku a Indii.
V závodě společnosti Škoda Auto v Kvasinách sjel koncem října z linky půlmiliontý vůz Škoda Yeti. Jubilejním vozem byla Škoda Yeti Monte Carlo v barvě červená Corrida. Škoda Yeti je celosvětově jedním z nejoblíbenějších modelů v kategorii kompaktních SUV (Sport Utility Vehicles).
 
​„Půl milionu vyrobených vozů Škoda Yeti představuje další milník kvasinského závodu. Od svého uvedení na trh nadchnul Yeti zákazníky jak v Evropě, tak na dalších zahraničních trzích. Za tento úspěch vděčíme především zaměstnancům v závodě Kvasiny. Díky svým technickým dovednostem, know-how a maximálnímu nasazení výrazným způsobem formují dobrou pověst závodu. V následujících letech objem výroby v Kvasinách podstatně navýšíme a v rámci tohoto navýšení bude hrát výroba vozů SUV důležitou roli,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.
 
Model Yeti, s nímž značka Škoda v roce 2009 debutovala v segmentu kompaktních SUV, se rychle stal jedním z nejúspěšnějších vozů své třídy. V roce 2013 byla Škoda Yeti kompletně přepracována a od té doby se vyrábí ve dvou individuálních designových variantách: jako městská Yeti a jako Yeti Outdoor, pro náročnější provoz mimo zpevněné komunikace. Obě varianty vozu Yeti jsou k dostání s pohonem předních i všech kol. Od loňského roku doplňuje modelovou nabídku sportovně laděná verze Škoda Yeti Monte Carlo.
 
Kromě závodu v Kvasinách sjíždí Škoda Yeti z výrobních linek také v Číně a v Rusku. V Číně se Yeti vyrábí lokálně u partnerské společnosti Shanghai Volkswagen v prodloužené verzi, určené speciálně pro čínský trh. V Rusku se toto kompaktní SUV montuje ve spolupráci s ruskou automobilkou GAZ Group v závodě v Nižním Novgorodu.
 
Kvasinský závod je jedním ze tří domácích výrobních závodů společnosti Škoda Auto. Vedle modelu Škoda Yeti se tu v současnosti vyrábí také Škoda Superb a Superb Combi. V loňském roce bylo v Kvasinách vyrobeno 166 200 vozů značky Škoda. S aktuálním počtem téměř 4500 zaměstnanců patří tento závod k největším průmyslovým zaměstnavatelům v Královéhradeckém kraji. Kvasinský závod funguje již 81 let, vozy značky Škoda se tu vyrábí od roku 1947.

V současnosti zažívá závod v Kvasinách největší modernizaci a rozšíření ve své historii.
V příštích letech se výrobní kapacita závodu navýší až na 280 000 vozů ročně, přičemž se počítá s vytvořením až 1300 nových pracovních míst. Investice společnosti Škoda Auto do tohoto závodu dosáhnou částky zhruba 7 miliard Kč.
  • V Kvasinách byl vyroben půlmiliontý vůz Škoda Yeti
  • V Kvasinách byl vyroben půlmiliontý vůz Škoda Yeti
  • V Kvasinách byl vyroben půlmiliontý vůz Škoda Yeti