v poděbradech samoobslužná stanice benzina expres | Tiskové zprávy | autoweek.cz

V Poděbradech samoobslužná stanice Benzina Expres

V Poděbradech samoobslužná stanice Benzina Expres

23.05.2016 | | Tiskové zprávy

Nová samoobslužná čerpací stanice Benzina Expres byla otevřena v Poděbradech na parkovišti u hypermarketu Tesco. Je otevřena nonstop. V ČR je nyní pod značkou Benzina Expres provozováno už pět samoobslužných čerpacích stanic.
„V konceptu samoobslužných čerpacích stanic vidíme potenciál a dosavadní výsledky ukazují, že je vhodné tento koncept dále rozvíjet. Na saturovaném českém trhu, který je v oblasti čerpacích stanic v evropském měřítku extrémně konkurenční, jsou pro nás samoobslužné čerpací stanice jednou z možností, jak dál růst,“ uvedl Marek Zouvala, jednatel společnosti Unipetrol RPA zodpovědný za maloobchod.
 
Největší výhodou nové samoobslužné čerpací stanice Benzina Expres je její 24hodinová otevírací doba. Díky absenci personálu na ní řidiči navíc natankují levněji. Zákazníci mohou za palivo zaplatit kartou i hotově. Obsluha je jednoduchá - stačí na platebním terminálu navolit částku, za kterou chtějí natankovat. Tankovací pistole pak sama ukončí výdej paliva ve stanovené hodnotě. Řidičům je k dispozici nabídka benzinu Natural 95 nebo nafty Diesel TOP Q.
 
 „Samoobslužné čerpací stanice je výhodné instalovat tam, kde už lidé nakupují a je tam dostatek potenciálních zákazníků. Pro ty je pohodlné během nákupu doplnit i palivo, nabídka doplňkových služeb, které ale běžné čerpací stanice nabízí, je pro ně už zbytečná, potraviny nebo kávu totiž na rozdíl od benzínu koupí v nákupním centru,“ doplnil Zouvala.
 
Samoobslužná čerpací stanice Benzina Expres jsou kromě Poděbrad také ve Vysokém Mýtě, v Ostravě, v Kopřivnici a v Hradci Králové. Koncept bezobslužných čerpacích stanic Benzina plánuje v budoucnu dále rozvíjet.