v roce 2017 vyroben již 1 milion vozů škoda | Tiskové zprávy | autoweek.cz

V roce 2017 vyroben již 1 milion vozů Škoda

V roce 2017 vyroben již 1 milion vozů Škoda

01.11.2017 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Škoda Auto společně se svými výrobními partnery v tomto roce vyrobila již 1 milion vozů. Výrobní linky opustí již po čtvrté za sebou v jednom kalendářním roce sedmiciferný počet vozů. Poprvé v historii ale byl tento milník dosažen již v říjnu.
Škoda Auto společně se svými výrobními partnery již po čtvrté za sebou překonala počet jednoho milionu vyrobených vozů v jednom roce. Automobilka tento milník v roce 2017 dosáhla dřív než kdykoliv předtím.
 
Kromě vysoké poptávky po bestselleru Škoda Octavia a modelových řadách Superb a Fabia přispělo rozhodujícím způsobem k navýšení výroby i úspěšné uvedení modelu Škoda Kodiaq.
 
Milion vozů byl vyroben poprvé v historii společnosti již v říjnu. Od spojení s koncernem Volkswagen v roce 1991 vzrostla výroba na sedminásobek. Aktuálně se vyrábí sedm modelových řad a více než 40 modelových variant.
 
Při svém růstu Škoda Auto sází na svou výkonnou mezinárodní výrobní síť. Ve své domovské zemi v České republice má společnost kromě hlavního závodu v Mladé Boleslavi další výrobní závody v Kvasinách a Vrchlabí. Kromě toho sjíždí vozy Škoda z výrobních pásů také v závodech koncernu Volkswagen nebo ve spolupráci s lokálními partnery v Číně, Indii, Rusku, Kazachstánu, Alžírsku, na Ukrajině a na Slovensku.