vitesco technologies ve frenštátě oslavila 25 let | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Vitesco Technologies ve Frenštátě oslavila 25 let

Vitesco Technologies ve Frenštátě oslavila 25 let

03.06.2020 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Průkopník v oblasti automobilové elektroniky závod společnosti Vitesco Technologies ve Frenštátě oslavil 25 let své existence. Závod se 3000 zaměstnanci vyrábí ročně 70 milionů technologicky vyspělých produktů pro velké automobilky, mj. senzory a řídicí jednotky i pro elektrifikované pohony.
Když v květnu roku 1995 začal závod ve Frenštátě pod Radhoštěm na úpatí Beskyd vyrábět elektronické komponenty pro automobilový průmysl, pracovalo v něm 100 zaměstnanců. Dnes je zde 3000 pracovníků. Patří mezi největší závody na výrobu elektroniky ve vlastnictví společnosti Vitesco Technologies, náležející do skupiny Powertrain Technologies koncernu Continental. Ta od října 2019 působí pod tímto novým názvem jako nezávislá společnost a naplňuje strategii trvalé udržitelnosti se zaměřením na elektrifikované pohony. Společnost Vitesco Technologies zaměstnává na přibližně padesáti místech po celém světě více než 40 000 lidí.
 
Ve Frenštátě pod Radhoštěm se vyrábí široká škála senzorů a elektronických ovládacích prvků - od snímačů teploty a hladiny kapalin přes čidla v klikách dveří až po inteligentní baterie, od řídicích jednotek motoru a dodatečné úpravy výfukových plynů až po centrální řídicí jednotky (CPC) pro elektrifikované pohony. V roce 2019 zde bylo vyrobeno 68 milionů kusů téměř 2000 různých produktů. Mezi největší zákazníky závodu patří Daimler, Ford, Volkswagen, General Motors a BMW.
 
Závod využívá vysoký stupeň automatizace a nejmodernější výrobní postupy. Ve společnosti Vitesco Technologies funguje jako kompetenční centrum pro technologie povrchové montáže (SMT). Tento inovativní způsob, díky němuž lze povrchově osazované součástky připájet přímo na desku plošných spojů v plně automatizovaném procesu, umožňuje osazovat desky plošných spojů oboustranně a s vysokou hustotou, což znamená dosažení menší velikosti výrobků a vyšší nákladové efektivity.
 
„Naši výrobu charakterizuje velmi vysoká technologická a kvalitativní úroveň, své kompetence rozvíjíme již více než 25 let. Tímto výročím také oslavujeme silnou pozici, které jsme dosáhli díky neutuchajícímu úsilí a neustálému zlepšování, na které mohou být všichni naši zaměstnanci právem hrdí,“ říká ředitel závodu Knut Staade.
 
Automobilový průmysl prochází zásadní změnou s přechodem na elektrický pohon. „Hlavním cílem společnosti Vitesco Technologies je stát se předním dodavatelem v oblasti elektrické mobility. Náš závod k tomu aktivně přispívá,“ dodává Knut Staade.
 
Již v roce 1995 se závod, založený společností Siemens, vyznačoval moderními výrobními technologiemi a značným stupněm automatizace. V roce 2007, když Continental převzal Siemens VDO, se stal závod ve Frenštátě pod Radhoštěm součástí koncernu Continental. V roce 2015 závod přistoupil k intenzivní digitalizaci a začal vytvářet podmínky pro přechod na Průmysl 4.0. Ve svém regionu se stal průkopníkem Průmyslu 4.0 a v lednu 2016 začal využívat kolaborativní roboty.
 
Významné milníky závodu Vitesco Technologies ve Frenštátě pod Radhoštěm
1995      závod zahajuje výrobu automobilové elektroniky pod značkou Siemens
1996      přesun produkce do nově otevřené vlastní výrobní haly
2003      začátek výroby senzorů
2004      otevření nového logistického centra
2007      Continental přebírá společnost Siemens VDO, frenštátský závod přechází pod značku Continental
2015      zvýšení digitalizace v zájmu přechodu na Průmysl 4.0
2016      začátek využívání kolaborativních robotů (cobotů)
2019      závod se stává součástí společnosti Vitesco Technologies, skupiny Powertrain Technologies společnosti Continental
 

  • Vitesco Technologies ve Frenštátě oslavila 25 let
  • Vitesco Technologies ve Frenštátě oslavila 25 let
  • Vitesco Technologies ve Frenštátě oslavila 25 let
  • Vitesco Technologies ve Frenštátě oslavila 25 let
  • Vitesco Technologies ve Frenštátě oslavila 25 let