volkswagen financial services i v roce 2015 jedničkou | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Volkswagen Financial Services i v roce 2015 jedničkou

Volkswagen Financial Services i v roce 2015 jedničkou

03.03.2016 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Značka Volkswagen Financial Services potvrdila v roce 2015 pozici jedničky na českém trhu financování automobilů.
Výsledky České leasingové a finanční asociace komentuje Joachim Ewald, jednatel Volkswagen Financial Services:
 
„Celoroční výsledky ČLFA potvrzují ekonomické oživení, které se promítá i do zvyšujícího se zájmu Čechů o financování automobilů. V rámci TOP 20 členů ČLFA dosáhl Volkswagen Financial Services (dříve ŠkoFIN) v oblasti financování osobních a užitkových vozů, podobně jako v roce 2014, tržního podílu 23 %. Dlouhodobě jsme tak největším poskytovatelem financování vozů na českém trhu. Přičemž stále platí, že každý třetí prodaný koncernový vůz odjíždí s naším financováním.
 
Roste zájem nejen o financování nových vozů, ale i ojetých a to jak z pohledu domácností, tak firem. V loňském roce se Volkswagen Financial Services podařilo uzavřít více jak 41 000 nových smluv na financování nových i ojetých vozů. Objem obchodů vzrostl meziročně o 13 % na téměř 12 miliard korun.
 
V oblasti financování se soustředíme především na dva klíčové produkty, tj. úvěr a operativní leasing. V obou případech se nám v loňském roce dařilo a v celkovém pořadí společností, poskytujících financování osobních a užitkových vozů, jsme si udrželi prvenství.
 
Z pohledu objemu nově poskytnutého operativního leasingu jsme s 5,2 miliardami korun a 18% tržním podílem největším hráčem na trhu. Hlavní roli v našem portfoliu ovšem i nadále hraje poskytování úvěrů, které tvoří zhruba dvě třetiny obchodů. Pouhé 1 % našich obchodů tvoří kdysi populární finanční leasing.
 
V minulém roce jsme změnili název naší obchodní značky. Od 15. září již nevyužíváme označení ŠkoFIN, ale nově Volkswagen Financial Services. Nový název vystihuje šíři produktů a služeb, které nabízíme a posiluje vazbu na koncern Volkswagen a všechny jeho značky. Tento krok jsme podnikli i z toho důvodu, že neposkytujeme pouze „půjčování peněz“, ale orientujeme se na služby zákazníkům poskytované formou komplexního zajištění mobility. Ve spolupráci s koncernovými značkami se v našem případě jedná například o poskytování unikátní pojistné ochrany - Volkswagen, Audi, Seat a Škoda Pojištění.
 
V rámci nabídky financování vozů poskytujeme předplacený servis nebo unikátní systémové a inovativní řešení pro malé a střední firmy v podobě Operativního leasingu IN, který významně urychluje proces uzavření nabídky vozu na financování. Sjednání je možné u všech našich dealerů v České republice. Mnohé z novinek nás čekají i v roce 2016. Věřím, že počet našich spokojených klientů bude stále stoupat a my budeme i nadále udávat směr financování vozů.“