vyjádření ke zvyšujícímu se počtu zfalšovaných typových listů | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Vyjádření ke zvyšujícímu se počtu zfalšovaných Typových listů

Vyjádření ke zvyšujícímu se počtu zfalšovaných Typových listů

03.04.2015 | | Tiskové zprávy

Vyjádření společnosti Alcar Bohemia k zachyceným zfalšovaným Typovým listům k litým kolům.
V poslední době jsou ve Stanicích technické kontroly stále častěji zachycovány falzifikáty Typových listů k litým kolům. Tyto padělky jsou vytvořeny pro kola různých značek, která nemají schválení pro provoz na veřejných komunikacích ČR (tzn. neprošla povinnými zkouškami a nemají homologaci) anebo pro kola, která nejsou schválená na konkrétní dané vozidlo.

Alcar Bohemia do ČR dováží a prodává litá kola značek AEZ, Dotz, Dezent a Enzo a pouze ke kolům těchto značek vystavuje Typové listy na konkrétní vozidla na základě provedených homologací. Typový list s logem Alcar Bohemia, na kterém je uvedena jiná značka kola než AEZ, Dotz, Dezent a Enzo je tak vždy neplatným padělkem.

Bezpečná kola mohou motoristé poznat podle odlitého označení KBA nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX na čelní straně kola. Pouze kolo s číslem schválení KBA může být na základě Typového listu a zkušebního protokolu TÜV zapsáno do Technického průkazu vozidla.

V případě uplatňování škodní události ji mohou pojišťovny zcela bez náhrady odložit v případě, že zjistí, že vozidlo nebylo v době pojistné události způsobilé k provozu, například kvůli použitým nehomologovaným litým kolům.