autonomní peugeot na french open 2017 | Trendy | autoweek.cz

Autonomní Peugeot na French Open 2017

Autonomní Peugeot na French Open 2017

31.05.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Součástí vozového parku French Open bude na několik dnů i Peugeot 3008 z programu AVA (Autonomous Vehicle for All), aby si hráči a novináři mohli tuto novou technologii vyzkoušet.
Peugeot je již 33 let partnerem tenisového turnaje French Open. Francouzské tenisové federaci dává k dispozici více než 230 vozů. Flotilu oficiálních vozů turnaje letos tvoří modely 3008, 5008, Traveller, Partner Electric a Peugeot 508. Poprvé je mezi nimi i autonomní Peugeot 3008 se samočinným řízením z programu AVA (Autonomous Vehicle for All). Ve všech vozech vozového parku je k dispozici wi-fi.
 
Program AVA skupiny PSA se spouští postupně po etapách. V současné době se u vozů značky používá řada podpůrných prvků řízení. Od roku 2018 budou k dispozici funkce automatizovaného řízení pod dozorem řidiče, která může převzít řízení v situacích monotónní jízdy na dálnicích, při dopravních zácpách a při parkování.
 
Od roku 2020 budou řidiči moci po přechodu do fází hands off a poté eyes off zcela přenechat řízení vozu a poté i veškerou starost o jízdu na autonomním systému.

Mobilní připojení pro rychle reagující a účinné služby
Peugeot se rovněž spojil se značkou mobility Free2Move skupiny PSA a se značkou Ocean, pobočkou skupiny Orange, aby při French Open společně umožňovaly inovativní řešení řízení jízd v reálném čase. Správce vozového parku díky aplikaci GéoMissions kontaktuje řidiče, který je nejblíž místa nástupu, a navádí ho na správné místo. Zákazník je rovněž informován o čase, kdy vůz dorazí. Toto partnerství rovněž poprvé zkušebně umožní duplikaci informací o jízdách z telefonu na displej navigace vozů Peugeot 3008, 5008 a Traveller. Řidič tak řídí jízdy zcela bezpečně.
 
Peugeot 3008 je rovněž na stadionu Rolanda Garrose vystaven a zájemci si mohou díky brýlím pro virtuální realitu otestovat podpůrné prvky řízení. V areálu stadionu Rolanda Garrose Peugeot vystavuje i vozy 108 TOP! (vyráběný v TPCA v České republice) a 208 Roland Garros.