závod saint-gobain sekurit čr v hořovicích oslavuje 20 let | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Závod Saint-Gobain Sekurit ČR v Hořovicích oslavuje 20 let

Závod Saint-Gobain Sekurit ČR v Hořovicích oslavuje 20 let

20.06.2014 | Rybecký Vladimír | Tiskové zprávy

Přední výrobce automobilových skel na světě, Saint-Gobain Sekurit ČR, oslavuje dvacet let působení v České republice. 

Z původně malé společnosti sídlící v Hořovicích je dnes jeden z největších zaměstnavatelů v regionu. V závodě vyrábějí skla pro všechny světové automobilky.  Produkce v  letošním roce dosáhne jubilejního počtu 13 milionů vyrobených kusů. Před 20 lety vznikl závod na zelené louce.

 

„Začínali jsme nejprve s běžnými skly, následně jsme se díky technologickým možnostem a šikovnosti našich zaměstnanců vypracovali na lídra v oboru a vyrábíme především náročná skla s vysokou přidanou hodnotou. Dnes zaměstnáváme více než 560 lidí.  Sortiment zahrnuje skla čelní, zadní, a panoramatické střechy. Poslední inovací je sklo Climacoat, které vyhřívá v zimě a odráží slunce v létě,“ říká ředitelka společnosti Saint-Gobain Sekurit ČR Martina Hasmanová.

 

Mezi zákazníky odebírající skla s integrovanými technologiemi, jako head-up displej nebo zvukově či teplotně komfortní skla, patří automobilky jako VW, Audi, Porsche, Bentley, Škoda, Ford, Land-Rover, Ferrari a mnoho dalších.

 

„Ruku v ruce s politikou koncernu Saint-Gobain o společenské odpovědnosti firem, tradičně podporujeme město a region, kde většina našich zaměstnanců žije. Dbáme na to, abychom našim zaměstnancům vytvářeli atraktivní a bezpečné podmínky pro práci, která je náročná na kvalitu a přesnost. Důkazem úspěšnosti našeho počínání je velmi nízká fluktuace spolupracovníků,“ dodává ředitelka Hasmanová.   

 

Dlouhodobé partnerství s městem Hořovice se odráží ve zkvalitňování života ve městě, podpoře asistentů ve školách, kteří pomáhají handicapovaným žákům, nebo prostředky směřují k aktivitám pro sportovní vyžití mládeže. V souvislosti s oslavami 20 let je dárkem firmy významný příspěvek na zřízení dětského hřiště v Hořovicích, které v červnu zahajuje svůj provoz.

 

Zajímavosti ze Saint-Gobain Sekurit ČR:

Počet vyrobených skel za 20 let: 13 milionů

Počet zaměstnanců: 560

Obrat: 2,1 mld Kč

Nejvíce skel putuje do Německa: 62 %

Největší sklo o ploše 1,75 m2 a váze 25 kg je panoramatická střech pro Citroen C5 kombi

Nejvíce geometricky upravované sklo je čelní sklo pro Porsche Spyder 918

Nejsilnější sklo o tloušťce 6 mm je čelní sklo pro Rolls Royce Phantom

Nejsofistikovanější zadní sklo s technologiemi jako vyhřívání, odraz tepla a hluku, integrovaná anténa pro rádio, TV, GPS a mobilní telefon se montuje do Bentley Mulsanne