zlatý volant 2018 | Tiskové zprávy | autoweek.cz

Zlatý volant 2018

Zlatý volant 2018

04.12.2018 | | Tiskové zprávy

Hlasování veřejnosti bylo spuštěno. Fanoušci mohou hlasovat ve 12 kategoriích.
Na webu http://www.zlatyvolant.cz bylo spuštěno hlasování fanoušků. Motoristická veřejnost zamíchá s výsledky tradiční ankety Zlatý volant ve větší míře než v minulosti. Po loňské úspěšné premiéře, kdy z internetového hlasování fanoušků vzešli vítězové tří kategorií, došlo k dalšímu posílení vlivu veřejnosti. Fanoušci nově ovlivní i kategorie, ve kterých hlasuje odborná porota, a to váhou jedné třetiny hlasů.
 
„Nově bude veřejnost letos hlasovat v pěti podkategoriích Zlatého volantu, ve Zlatých řídítcích, Ceně Elišky Junkové, Motoristické události roku a Zlatém talentu roku. Názor odborné poroty je pro nás i nadále klíčový, ale chtěli jsme zohlednit také popularitu nominantů u motoristické veřejnosti,“ vysvětluje výkonná ředitelka pořadatelské agentury Pozitif Jana Svobodová. 
 
Stejně jako v loňském roce bude o vítězích tří kategorií rozhodnuto pouze na základě hlasování veřejnosti. Konkrétně jde o kategorie: Sportovní auto roku, Motocykl roku a EcoCar. Sportovních aut pořadatel nominoval 20, motocyklů 17 a aut s ekologickým pohonem dokonce 40, přičemž nominovány byly jak osobní automobily a SUV, tak užitkové vozy.
 
Každý návštěvník webu Zlatého volantu resp. každá unikátní IP adresa, smí hlasovat v každé z kategorií právě jednou. Hlasování bude pro veřejnost přístupné do 21. ledna. Hlasování veřejnosti bude tvořit jednu třetinu přidělených bodů v hlasování dané kategorie odvozenou od počtu hlasujících členů odborné poroty. Pořadatel si vyhrazuje právo nepřidělit body veřejnosti v kategorii, pokud bude mít podezření na manipulace s hlasováním např. využití robotů generujících hlasy pro konkrétního nominanta.
 
Vítězové všech kategorií budou vyhlášení a odměněni 20. února na slavnostním galavečeru Zlatého volantu v prostoru Pragovka v pražských Vysočanech.
 
„Doufáme v co největší účast motoristické veřejnosti v internetovém hlasování. Jednak proto, aby měly výsledky náležitou váhu, jednak proto, aby se ukázalo, že českým fanouškům záleží na tom, aby byli oceněni ti, kdo mají skutečnou podporu,“ dodává na závěr Jana Svobodová.