3dexperience od dassault syst?mes urychluje vývoj v groupe renault | Trendy | autoweek.cz

3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes urychluje vývoj v Groupe Renault

3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes urychluje vývoj v Groupe Renault

22.11.2016 | Rybecký Vladimír | Trendy

Platformu 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes používá v Groupe Renault již 10 000 uživatelů.  Specializované řešení Target Zero Defect podporuje spolupráci s partnery a vývoj nové generace vozidel.
Společnost Dassault Systèmes, světový lídr v oblasti návrhářského 3D softwaru, digitálního 3D modelování a řízení životního cyklu výrobku (PLM), informovala, že její platformu 3DEXPERIENCE využívá ve skupině Groupe Renault 10 000 uživatelů. Řešení umožňuje hladkou spolupráci při vývoji nových produktů pro všechny tři značky: Renault, Dacia a Renault Samsung Motors.
 
Jde o významný posun pro skupinu Groupe Renault a její program NewPDM, založený na platformě 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes. Hlavním cílem je transformovat technickou divizi tak, aby se stala celosvětovou a umožňovala vzájemnou spolupráci a vývoj produktů „na první dobrou“. Proto Groupe Renault zavedla aplikaci Dassault Systèmes pro virtuální spolupráci při navrhování a vytváření simulací ve svých technických centrech po celém světě. Zejména jde o propojení jednotlivých týmů tak, aby spolupracovaly v reálném čase a na jednotné platformě, na níž lze řešit vše od konceptu až po výrobu. Tyto aplikace tvoří jádro specializovaného oborového řešení Dassault Systèmes Target Zero Defect.
 
Target Zero Defect, které funguje na platformě 3DEXPERIENCE, zajišťuje, aby byl návrh vozidla vytvořen hned napoprvé pomocí optimalizovaných „end-to-end“ vývojových procesů. Souběžně vytvářené produktové a procesní inženýrství zrychluje a zdokonaluje včasné ověření návrhu a výrobu inovativních produktů. Ty představují novou generaci v oblasti dopravy, kde se budou čím dál více využívat systémy, jako jsou konektivita, autonomní řízení nebo nulové emise.
 
„Náš program NewPDM je zcela zásadní pro urychlení navrhování v Groupe Renault. Tato velká přeměna, kterou umožňuje podpora ze strany Dassault Systèmes, představuje velký průlom v dalším vývoji budoucí nabídky u všech našich tří značek Renault, Dacia a Renault Samsung Motors. Přináší nám výhody v digitálních fázích projektů a ještě více ve fázích reálných. Díky NewPDM můžeme zajistit kvalitu našich produktů v kratším čase a nabídnout zákazníkům nové koncepty. K této konfigurovatelné struktuře, která propojuje technické procesy ve společném prostředí, se připojilo již více než 10 000 uživatelů v rámci naší globální inženýrské sítě ve Francii, Rumunsku, Indii, Koreji, Brazílii, Španělsku a Rusku,“ uvedl Gaspar Gascon Abellan, výkonný viceprezident technické divize Groupe Renault.
 
„Groupe Renault přijala platformu 3DEXPERIENCE, kterou používají tisíce uživatelů po celém světě. Nové automobilové technologie vyžadují čím dál propracovanější vývojářské procesy. Platforma 3DEXPERIENCE pomáhá výrobcům jako je Groupe Renault snížit rizika a náklady spojené s uváděním nových produktů na trh,“ doplnil Olivier Sappin, viceprezident divize Transportation & Mobility společnosti Dassault Systèmes.
 
  • 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes urychluje vývoj v Groupe Renault
  • 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes urychluje vývoj v Groupe Renault