aa už i od bridgestone | Trendy | autoweek.cz

AA už i od Bridgestone

AA už i od Bridgestone

17.10.2012 | Rybecký Vladimír | Trendy

Bridgestone představil na Pařížském autosalonu pneumatiku Ecopia EP001S. 

 

Bridgestone uvedl na evropský trh pneumatiku Ecopia EP001S, která jako první pneumatika značky Bridgestone získala nejlepší hodnocení A/A v obou kategoriích hospodárnosti i přilnavosti na mokru podle nové směrnice EU o označování pneumatik.

Pneumatika Ecopia EP001S, vyvinutá a vyráběná v Japonsku, je také jednou z prvních pneumatik na světě, která získala jak nejlepší hodnocení A/A v Evropě, tak i nejlepší známku AAA v japonském systému hodnocení pneumatik.

Pneumatika EP001S je zpočátku k dispozici v oblíbeném rozměru 195/65 R 15 91H.

Pokroková pneumatika Ecopia EP001S používá revoluční směs NanoPro-Tech společnosti Bridgestone s mikročásticemi siliky a minimalizovaným třením mezi molekulami uhlíku. Tato směs omezuje energetické ztráty a snižuje valivý odpor v oblasti bezpečnosti na mokru. Vynikající přilnavost na mokru zaručuje pneumatice EP001S dezén běhounu s širokými rovnými drážkami, které zabraňují aquaplaningu, a dlouhými horizontálními drážkami zlepšujícími kontakt běhounu s mokrým povrchem, což zvyšuje účinnost brzdění na mokru.

Speciálně tvarované stěny drážek zvyšují tuhost bloků a přispívají k účinnému odvádění vody ze stopy. Celkovou úroveň přilnavosti zvyšuje zaoblený tvar žeber a hran, který vyrovnává tlak působící na jednotlivé bloky dezénu.

Speciální směs pneumatiky EP001S snižuje energetické ztráty a dosahuje o 16 % nižšího valivého odporu v porovnání s již prodávanou pneumatikou Ecopia EP150.

Pneumatika EP001S se může navíc pochlubit o 11 % kratší brzdnou dráhou na mokru při zachování vynikajícího výkonu pneumatiky EP150 z hlediska ovladatelnosti na mokru i suchu, a to díky vzájemně lépe sladěným vlastnostem směsi a dezénu běhounu. Konzistentní kontakt pneumatiky EP001S s povrchem vozovky a konvexní tvar středového bloku se podílí také na tichém odvalování.

Nová pneumatika Bridgestone splňuje již dnes požadavky budoucí směrnice EU o hlučnosti pneumatik připravované pro rok 2016.

Kromě nejvyšší úrovně hospodárnosti a přilnavosti na mokru prokázaly testy společnosti Bridgestone u nové pneumatiky Ecopia EP001S extrémně konkurenceschopnou životnost a brzdnou dráhu na suchu. I v těchto disciplínách je nová pneumatika srovnatelná s vysokou úrovní již prodávaných pneumatik Ecopia EP150.