akumulátory nizn by mohly nahradit olověné | Trendy | autoweek.cz

Akumulátory NiZn by mohly nahradit olověné

Akumulátory NiZn by mohly nahradit olověné

20.09.2013 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost PowerGenix podepsala smlouvu s PSA Peugeot-Citroen na vyhodnocení použití lehčích NiZn akumulátorů.

Výrobce akumulátorů pro automobilový průmysl PowerGenix se dohodl s francouzskou automobilkou PSA Peugeot-Citroen na vyhodnocení použití akumulátorů NiZn jako náhrady olověných akumulátorů u vozidel se systémem stop-start.

PSA Peugeot-Citroen a PowerGenix budou v rámci dohody pracovat na prověření několika aspektů zlepšení výkonnosti těchto akumulátorů, především prodloužení doby udržení nabití, úspory hmotnosti a prodloužení životnosti při použití u vozidel se systémem stop-start.

Ředitel společnosti PowerGenix Systems Engineering Salil Soman uvedl, že se těší na spolupráci při úplné adaptaci a integraci svých NiZn akumulátorů do vozů francouzské automobilky.

„Pro NiZn akumulátory se jedná o slibný milník, jenž by mohl těžit z rychle se rozvíjejícího trhu pro technologii stop-start,“ dodal Soman.

Obě společnosti rovněž prověří velikost akumulátorů, odhad nákladů, zhodnocení životnosti během používání a bezpečnostní analýzu NiZn akumulátorů při jejich testování při různých teplotách, aby tak potvrdily jejich výkonnost v extrémních podmínkách.

Po ukončení testování se očekává, že akumulátory PowerGenix NiZn budou upraveny pro Peugeot a připraveny k integraci do vozidel automobilky PSA. Manažer inovačního týmu PSA Peugeot Citroen Bernard Sahut řekl: “akumulátory NiZn by mohly být ideální náhradou za olověné akumulátory tím, že přispějí ke snížení hmotnosti a emisí CO2 motorů našich vozidel se systémem stop-start.“

  • Akumulátory NiZn by mohly nahradit olověné
  • Akumulátory NiZn by mohly nahradit olověné
  • Akumulátory NiZn by mohly nahradit olověné