autodrom má elektromobil pro kurzy bezpečné jízdy | Trendy | autoweek.cz

Autodrom má elektromobil pro kurzy bezpečné jízdy

Autodrom má elektromobil pro kurzy bezpečné jízdy

24.10.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Mostecký autodrom obohatil vozový park o elektromobil Volkswagen Golf. Symbolický klíč od vozu z rukou jednatele a generálního ředitele společnosti Porsche Česká republika Vratislava Strašila převzal předseda představenstva společnosti Autodrom Most Josef Zajíček.
„Elektromobilita je trend, který postupně ovládne automobilový průmysl. I my chceme jít s dobou, a to nejen v oblasti motoristického sportu. Jsme proto rádi, že partnerství s automobilkou Volkswagen zahrnuje i zapůjčení elektromobilu. Využijeme jej v kurzech bezpečné jízdy, právě bezpečnost je jednou z našich stěžejních priorit,“ uvedl Josef Zajíček.
 
Autodrom úzce spolupracuje se spolkem Centrum elektromobility. „Zázemí autodromu a jeho vybavení moderními technologiemi umožňuje jak výuku bezpečné jízdy v elektrovozech, tak také jejich testování,“ upřesnil Josef Zajíček.
 
Autodrom je v souladu s filozofií vývoje motorismu na bázi čisté energie, tedy poklesu emisí skleníkových plynů a znečišťujících látek, také propagátorem spojení motoristického sportu s elektromobilitou. „Už v příštím roce chceme uspořádat společně se spolkem závody elektromobilů na okruhu, a to v kategorii cestovní vozy i formule,“ potvrdil Josef Zajíček.