automatický sklad menších dílů ve škoda auto kvasiny | Trendy | autoweek.cz

Automatický sklad menších dílů ve Škoda Auto Kvasiny

Automatický sklad menších dílů ve Škoda Auto Kvasiny

25.07.2017 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Škoda Auto otevírá automatický sklad menších dílů v závodě Kvasiny. Přechod na automatický sklad AKL je jedním z největších logistických projektů v novodobé historii Škoda Auto. Menší díly budou automaticky uskladňovány a následně dopravovány na výrobní linku.
Škoda Auto ve svém závodě v Kvasinách uvedla do provozu nový automatický sklad menších dílů AKL (z německého Automatisches Kleinteilelager). Pro automobilku je výstavba AKL jedním z největších logistických projektů novodobé historie.
 
Škoda Auto investovala v Kvasinách do inovativního konceptu více než 8 milionů eur. Automatický sklad menších dílů umožní efektivnější manipulaci s narůstající komplexitou druhů materiálu a logistické procesy v závodě učiní ještě flexibilnějšími.
Jedinečnost skladu spočívá ve stupni automatizace. Sklad disponuje automatickým příjmem zboží pomocí robotů a kamery a automatickým výdejem zboží s roboty, zdvižnými plošinami a posunovači. Robot překládá boxy z dopravníku do vozíku zcela automaticky, bez zásahu člověka.
 
V novém automatickém skladu AKL v Kvasinách, kde se vyrábějí mimo jiné vozy Škoda Kodiaq, Škoda Superb a v brzké době bude zahájena výroba modelu Škoda Karoq, se drobné díly nacházejí v centrálním místě uvnitř skladu dílů. Jak uskladnění, tak vyskladnění probíhá plně automaticky. Z AKL jsou drobné díly dopravovány přímo na montážní linku. Tam přicházejí v just-in-sequence, tedy přesně v takovém pořadí, v jakém mají být doručeny. Nový automatický sklad v Kvasinách nabízí kapacitu 45 000 boxů na menší díly KLT (z německého Kleinladungsträger).
 
​„S novým automatickým skladem menších dílů pro náš závod Kvasiny vytrvale pokračujeme v naší cestě, abychom skladování a vychystávání menších dílů ve Škoda Auto zautomatizovali. Technologie AKL zvýší naší efektivitu a produktivitu, umožní efektivnější logistické procesy a pomůže nám snížit zásobu materiálu. Kromě toho také zlepší ergonomii na pracovišti a bezpečnost práce,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za výrobu a logistiku Michael Oeljeklaus.
 
Stavební práce byly v Kvasinách zahájeny v lednu 2016. Škoda Auto investovala více než 8 milionů eur a počítá s ročními nákladovými úsporami ve výši přes 1 milion eur.