bmw bude používat 40 t elektrický tahač | Trendy | autoweek.cz

BMW bude používat 40 t elektrický tahač

BMW bude používat 40 t elektrický tahač

14.04.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Skupina BMW navázala partnerství s logistickou společností Scherm pro realizaci pilotního projektu s 40tunovým tahačem Terberg s čistě elektrickým pohonem určeným pro dopravu materiálu na krátké vzdálenosti ve městech. 
Elektrický nákladní automobil Terberg Typ YT202-EV s čistě elektrickým pohonem je pro ulice Mnichova tišším a vůči životnímu prostředí šetrnějším logistickým řešením.
 
Terberg Type YT202-EV 4x2 utáhne více než 32 t nákladu, ale jeho dojezd je poměrně omezený. Proto se používá k jízdám na vzdálenost do 2 km. Model, který bude BMW používat, má elektromotor o výkonu 138 kW a pohon pouze zadních kol. Projekt zahájí každodenních osm jízd mezi logistickou společností Scherm a továrnou BMW v Mnichově. Při jedné jízdě automobil překoná vzdálenost 2 km. Pokud se tahač osvědčí v každodenním provozu a bude efektivní, budou partneři usilovat o rozšíření projektu.
 
BMW se o řešení dopravy ohleduplnější vůči životnímu prostředí zajímá dlouhodobě. Před dvěma lety společnost zavedla značku „i“, zahrnující vozidla s elektrickou pohonnou jednotkou. V současnosti existují dva modely i3 a i8.