bmw na gpec 2014: sloužit, chránit a bránit na dvou i čtyřech kolech | Trendy | autoweek.cz

BMW na GPEC 2014: sloužit, chránit a bránit na dvou i čtyřech kolech

BMW na GPEC 2014: sloužit, chránit a bránit na dvou i čtyřech kolech

29.08.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Na letošní výstavě GPEC značka BMW představí praktická a účelově konstruovaná záchranná a obrněná vozidla, která splňují nejvyšší standardy nejen v oblasti výkonů, praktičnosti a bezpečnosti, ale také účinnosti a spotřeby paliva.

Veletrh GPEC (General Police Equipment Exhibition & Conference), pořádaný jednou za dva roky, je největším veletrhem, který zaměřeným na policejní zařízení a technologie. Osmý ročník průmyslové a technologické výstavy nabízí návštěvníkům a vystavovatelům z řad policie a dalších bezpečnostních složek příležitost k setkání a společné debatě.

 

Poslední výstavy GPEC, pořádané v roce 2012, se zúčastnilo více než 6500 návštěvníků z 59 zemí a téměř 500 domácích a zahraničních vystavovatelů z 29 zemí a pěti kontinentů.

 

Na veletrhu GPEC značka BMW představí sedm záchranných a obrněných vozidel a motocyklů, včetně nového obrněného modelu BMW X5 Security Plus (balistická ochrana VR 6 – BRV 2009) a také značně přepracované BMW X3 xDrive. V obrněném voze BMW X5 Security (balistická ochrana VR 4 – BRV 2009) se poprvé představí záchranná letecká nosítka. Obrněný model BMW X5 Security je vhodný pro široké spektrum využití a poskytuje cennou pomoc zejména v případech, kde postižení vyžadují lékařskou péči.

 

Paletu vystavovaných automobilů uzavírá sedan BMW 530d, který je určen pro služby dálniční policie. Exponáty vystavované na veletrhu GPEC rovněž zahrnují celou řadu účelově navrženého příslušenství a bezpečnostní výbavy.

 

BMW, jakožto přední výrobce prémiových automobilů a motocyklů, čerpá z mnohaletých zkušeností v oblasti vývoje a výroby vozidel se speciálním zaměřením. Technologie BMW EfficientDynamics a soubor zabudovaných asistenčních systémů a mobilních služeb BMW ConnectedDrive jsou vždy součástí standardní výbavy.

 

Model, sloužící jako základ, je ve všech případech již z výroby navržen tak, aby do něj mohla být instalována dodatečná speciální výbava. Inženýři BMW úzce spolupracují se specialisty ze strany zadavatele a používají nejmodernější komponenty, vyvinuté předními a vysoce zkušenými dodavateli. Záchranné vozy BMW vybavené veškerou speciální výbavou procházejí přísnými zatěžkávacími zkouškami, které mnohdy sahají nad rámec současných zkušebních norem. Jen tak je možné zaručit, že zákazník dostane na míru ušitý vůz, jehož všechny části dokonale spolupracují a splňují vysoké nároky BMW Group v oblasti výkonů a kvality.