bonett již má 31 cng stanic | Trendy | autoweek.cz

Bonett již má 31 CNG stanic

Bonett již má 31 CNG stanic

31.10.2017 | | Trendy

Bonett otevřel tři další nové plnicí stanice a získal cenu ALD Automotive Fleet Award.
Bonett otevřel další nové plnicí stanice - dvě v Brně v blízkosti dálnice D1 a jednu u pražského letiště Václava Havla blízko D7. Díky tomu v současné době provozuje již 31 vlastních stanic. Za přínos pro rozvoj sítě CNG Bonett obdržel cenu za ekologický přínos udělenou v rámci 10. ročníku prestižní soutěže ALD Automotive Fleet Awards.
 
Dva výdejní stojany se čtyřmi koncovkami mohou nově využívat návštěvníci prodejny MAKRO v Brně v Kaštanové ulici poblíž důležitého dopravního uzlu křížení dálnic D1 a D2. Druhá plnicí stanice se nachází na 207. kilometru dálnice D1 směrem na Ostravu u známého motorestu vedle čerpací stanice OMV na Rohlence.
 
Další plnicí stanice, tentokrát s pořadovým číslem 31, byla spuštěna do provozu vedle mezinárodního letiště Václava Havla v Praze Ruzyni v rámci samoobslužné čerpací stanice GO Parking. Zde řidiči najdou jeden výdejní stojan se dvěma pistolemi a samoobslužný automat.
 
Všechny tři stanice mají dostatečně velkou kompresní kapacitu a jsou vybavené zásobníky pro více než 1200 kubíků stlačeného zemního plynu, ze kterých trvá plnění osobního vozidla okolo 2 až 3 minut. V platebních terminálech lze používat nejen Bonett karty i ostatní CNG karty, ale také klasické bankovní platební karty.
 
Vedle již zprovozněných stanic ale Bonett buduje další. Ještě letos by měly být dány do provozu stanice na dálnici D5 u Tachova, a dále pak u hypermarketu Makro v Ostravě.
 
„Rádi bychom otevřením nových stanic posílili svou pozici jedničky na českém trhu, dalších až 15 nových stanic plánujeme otevřít v roce 2018“ nastiňuje plány Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment.
 
Celkové letošní investice do sítě dosáhnou 150 milionů korun, peníze jdou nejen na výstavbu nových stanic, ale i do modernizace těch stávajících, které kvůli růstu počtu vozidel už neměly potřebnou kapacitu. V červnu se například posílila stanice na Žebráku, výrazně se také navýšila kapacita v areálu dopravce ČSAD Kladno, který provozuje jednu z největších flotil CNG autobusů v České republice.
 
Snahu o podporu a rozvoj CNG v České republice ocenila i porota 10. ročníku ankety ALD Automotive Fleet Awards, kterou pořádá magazín Fleet firemní automobily. Porota společnosti Bonett udělila cenu v sekci Ekologický přínos.
 
  • Bonett již má 31 CNG stanic
  • Bonett již má 31 CNG stanic
  • Bonett již má 31 CNG stanic