bonett již má více než 20 cng stanic | Trendy | autoweek.cz

Bonett již má více než 20 CNG stanic

Bonett již má více než 20 CNG stanic

13.10.2016 | Rybecký Vladimír | Trendy

Skupina Bonett rozšiřuje největší síť CNG stanic v ČR. V Hradci Králové otevřela již svou druhou stanici. Již brzy také budou moci řidiči plnit s výhodami Bonett CNG karty i v Plzni, Vrchlabí, Havlíčkově Brodu, Hodoníně, Náchodě a na dalších místech Prahy.
Bonett, největší prodejce zemního plynu (CNG) v dopravě v České republice, rozšířil svou síť o novou stanici v Hradci Králově. Jedná se již o druhou stanici společnosti v tomto městě. Nachází se v západní části města v Koutníkově ulici 500 m od dopravního uzlu, který propojí dálnici D11 z Prahy, mezinárodní silnici E67, vedoucí přes Náchod do Polska, a silnici E442 z Liberce a Jičína. První stanice Bonettu v Hradci stojí ve východní části města ve Stavební ulici vedle depa České pošty. Do budoucna plánuje Bonett v Hradci vybudovat navíc ještě třetí plnicí stanici CNG.
 
„Kapacita stanice je 200 m3/h a spolu se zásobníky na téměř 1500 m3 plynu zajistí rychlé tankování vozidel. Nabídneme zákazníkům významně vyšší komfort plnění, než jsou zvyklí u staré plynárenské stanice, navíc pokud používají Bonett CNG kartu, tak bude plnění pro ně výhodnější. Stanici v Liberci a Jičíně již provozujeme, v Náchodě jí nyní budujeme, tato stanice tedy bude dalším logickým doplněním,“ říká Václav Holovčák, místopředseda představenstva.
 
Jubilejní dvacátá vlastní stanice společnosti Bonett v České republice byla dokončena a bude brzy otevřena další v Plzni poblíž nákupního centra Olympia v ulici Slovanská Alej. Přibližně ve stejné době budou moci řidiči začít plnit CNG vozy také v již dokončené stanici Vrchlabí v blízkosti závodu Škoda Auto v Lánovské ulici.
 
Pro zbytek roku 2016 Bonett připravuje ještě další CNG projekty. Ještě do konce roku chce otevřít dalších až šesti stanic. Na mapě pokrytí přibudou stanice v Havlíčkově Brodu u čerpací stanice OMV, v Hodoníně u Shellu, v Náchodě a v Turnově. Další dvě stanice přibudou v Praze - jedna u Průhonic v blízkosti dálnice D1 a druhá v jihozápadní části města. V závěru roku by tedy pro motoristy mělo být k dispozici celkem 27 Bonett CNG stanic. Plnění u těchto stanic umožňuje zejména Bonett CNG karta.