bonett otevřel další cng stanici u makra | Trendy | autoweek.cz

Bonett otevřel další CNG stanici u Makra

Bonett otevřel další CNG stanici u Makra

29.06.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Bonett otevřel novou plnicí stanici na CNG u hypermarketu Makro v Praze 5 Stodůlkách. Jde o druhou plničku z velkého projektu s tímto velkoobchodním řetězcem, který zahrnuje celkem deset stanic po celé České republice.
Krátce po otevření CNG stanice v Čestlicích zahájil Bonett provoz na druhé ze tří prodejen velkoobchodního řetězce Makro v Praze, tentokrát u sídla společnosti Makro v pražských Stodůlkách. Řidiči zde najdou dva výdejní stojany a dva tankomaty zajišťující komfortní a rychlé plnění z celkem čtyř výdejních míst.
 
Jak připomíná Václav Holovčák, místopředseda představenstva společnosti Bonett Gas Investment, výstavba ve Stodůlkách byla poměrně náročná: „Museli jsme položit nový více než 200 m dlouhý vysokotlaký plynovod a provést i řadu dalších náročných technických úprav, jako například 500 m dlouhou kabelovou přípojku.“
 
Nové plnicí stanice Bonett mají velkou kompresní kapacitu a jsou vybaveny zásobníky pro více než 1200 m3 stlačeného zemního plynu, ze kterých trvá plnění vozidla okolo 2-3 minut. Tyto stanice jsou navíc připraveny na rychlé posílení výkonu, u stanice Stodůlky je to konkrétně o dalších více než 1000 m3 za hodinu, pokud poroste poptávka.
 
V platebních terminálech mohou zákazníci používat vedle výhodných Bonett CNG karet i klasické bankovní, resp. ostatní CNG karty a v některých případech i hotovost.
 
Do konce roku Bonett otevře další stanice u řetězce Makro v Brně, Praze, Karlových Varech, Plzni a Ostravě.