bosch iot suite používají výrobci automobilů i dodavatelé energií | Trendy | autoweek.cz

Bosch IoT Suite používají výrobci automobilů i dodavatelé energií

Bosch IoT Suite používají výrobci automobilů i dodavatelé energií

12.03.2020 | Rybecký Vladimír | Trendy

Co mají společného automobily, pracovní stroje, datová platforma dodavatele energie a dětské kočárky? Ti všichni se spoléhají na Bosch IoT Suite jako technologický základ pro propojení.
Bosch IoT Suite je stěžejní produkt společnosti Bosch.IO, nové dceřiné společnosti se 100% podílem firmy Bosch. Její pracovníci již pomocí Bosch IoT Suite realizovali více než 250 projektů společně se zákazníky z oblasti maloobchodu, energetiky, stavebnictví, průmyslu, spotřebního zboží, zemědělství a mobility. Služby Bosch IoT Suite se integrují do cloudových prostředí, která zákazníci pro své projekty preferují.
 
Bosch IoT Suite je klíčovou součástí bezdrátové aktualizace firmwaru automobilky Daimler. Čtyři miliony majitelů automobilů již dostávají nové verze softwaru vozidla - například aktualizace infotainmentu - pohodlně a bezpečně prostřednictvím mobilní sítě. To šetří čas, protože odpadají návštěvy servisu kvůli aktualizaci softwaru. Bosch IoT Suite je při bezdrátových aktualizacích základním prvkem pro komunikaci s vozidly.
 
Dodavatel energie EWE využívá Bosch IoT Suite k efektivní správě údajů o spotřebě elektrické energie. Pro švédského výrobce Emmaljunga Bosch vyvinul asistenční systém eStroller pro dětské kočárky. Bosch IoT Suite ale nepoužívají jen zákazníci jako Daimler, Emmaljunga nebo EWE. Je také centrální softwarovou platformou pro IoT řešení společnosti Bosch. Propojuje například inteligentní kamery Bosch Building Technologies s cloudem a existujícími backendy. To umožňuje efektivní správu kamer po celou dobu jejich životnosti a aktualizace softwaru a firmwaru zařízení i bran.
 
Příklad z Bosch Rexroth ukazuje, jak lze Bosch IoT Suite přizpůsobit zvláštním požadavkům v oblasti průmyslu. Dceřiná společnost Bosch, která se specializuje na technologii pohonů a řízení, staví na Bosch IoT Suite své řešení BODAS Connect pro mobilní stroje. S tímto otevřeným a škálovatelným řešením koncové konektivity lze získat přístup k informacím o strojích. Poprodejní služby, jako jsou aktualizace softwaru, lze nainstalovat stisknutím tlačítka i bez servisního personálu na místě. Na BODAS Connect spoléhá také výrobce komunálních a zemědělských vozidel Reform pži rychlých analýzách a odstranování příčin selhání svých mobilních pracovních strojů.
 
Se svými uživatelskými a podnikovými aplikacemi propojuje Bosch IoT Suite více než deset milionů senzorů, přístrojů, bran a strojů. Kromě přímého připojení zařízení ke cloudu existuje stále více aplikací, v nichž edge computing přináší u propojení významné výhody. Edge Device je zařízení s internetovým připojením, které dokáže lokálně zpracovávat data. Tato zařízení přenáší méně dat do cloudu. Příslušné zdroje jsou tak optimálně využívány. Tato zařízení mohou reagovat rychleji a automaticky na události prostřednictvím lokální logiky.
 
Bosch IoT Suite je založen na softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, který odborníci ze společnosti Bosch a dalších společností společně vyvíjejí v Eclipse IoT Working Group. Díky tomu je platforma při používání mimořádně flexibilní.