černá skříňka do auta s gps | Trendy | autoweek.cz

Černá skříňka do auta s GPS

Černá skříňka do auta s GPS

17.07.2013 | Rybecký Vladimír | Trendy

Nová kamera do auta s GPS Mio MiVue 388 také varuje před radary a má doživotní aktualizaci.

Dodavatel přenosných navigačních zařízení Mio představuje novinku v řadě kamer do auta Mio MiVue 388. Nová kamera nabízí videozáznam v kvalitě Full HD a kromě senzoru přetížení je nově vybavena i snímačem polohy GPS. Umožňuje zobrazovat aktuální rychlost, upozorňovat na její překročení a ve spojení s databází radarů s doživotní aktualizací dokáže varovat řidiče v jejich blízkosti.

„Nová kamera představuje inovace, které jsme vyslyšeli od našich zákazníků. Nejžádanější funkcionalitou byl GPS čip. Díky jeho přítomnosti jsme mohli nabídnout i další funkcionality, které jsou sice běžně dostupné v klasických navigacích, ale v segmentu bezpečnostních kamer do auta jsou zcela ojedinělé,“ říká Tomáš Kudweis, obchodní a marketingový manažer Mio pro ČR a SR. „Díky přínosu kamer pro objasňování dopravních nehod jsou pojišťovnami vítány jako prostředek k potvrzení pravosti pojistné události. Záznam lze tak využít pro jednání s pojišťovnou i Policií ČR.“

Kamera Mio MiVue 388 je vybavena obdobně jako nižší model MiVue 358, tedy disponuje 2,4“ displejem a širokoúhlým objektivem s rozsahem 120°, který je tvořen skleněnými optickými členy pro vyšší světelnost. Videa jsou ukládána v širokoúhlém formátu ve Full HD rozlišení 1080p, které lze případně snížit na HD rozlišení 720p. Součástí balení je nově i základní 8 GB micro SDHC karta Class 10, aby bylo možné kameru ihned po zakoupení připevnit na sklo a začít používat už cestou z obchodu.

Výhodou skleněné soustavy čoček oproti levným konkurenčním plastovým variantám je ostrý a živý obraz, který zajistí i nejmenší detaily. Zvýšená citlivost snímače pak zajistí také čistý obraz i za horších světelných podmínek.

Nové funkce kamery MiVue 388 jsou spojeny s přítomností GPS čipu, který se v základním nastavení aktivuje automaticky a při záznamu videa do něj ukládá informace o aktuální poloze a rychlosti. Novinkou je i možnost varování v případně překročení povolené rychlosti. Kamera má také k dispozici databázi radarů, na které může řidiče upozorňovat v dostatečném předstihu. Tato databáze se obnovuje při připojení k počítači a její aktualizace je doživotní. Záznam GPS souřadnic se využívá i při následném přehrávání pořízených videozáznamů. Trasa je synchronně zobrazena v Google Maps a aktuální poloha označena šipkou společně s přehrávaným videem. 

 

Kamera Mio MiVue 388 má doporučenou koncovou cenou 5490 Kč s DPH.