čez nabídne zelenou elektřinu | Trendy | autoweek.cz

ČEZ nabídne zelenou elektřinu

ČEZ nabídne zelenou elektřinu

13.02.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

ČEZ spouští ekologický produkt pro elektromobilisty - Zelenou elektřinu pro dobíjení.
Nový produkt od ČEZ Prodej Elektřina pro dobíjení zaručuje elektromobilistům výhodné ceny elektřiny doma i na cestách a stoprocentní jistotu, že spotřeba zákazníkovy domácnosti byla pokryta elektřinou z obnovitelných zdrojů. (Zpráva ČEZ ovšem neuvádí, jak v jednotné síti dokáže oddělit elektrický proud pocházející z uhelných elektráren od proudu z tzv. obnovitelných zdrojů…)
 
„Díky Elektřině pro dobíjení bude mít elektromobil našich zákazníků energii, ať jsou kdekoli. Produkt v sobě kombinuje výhodnou elektřinu pro domácí dobíjení a čip, se kterým budou elektromobilisté čerpat energii pohodlně a bez omezení na kterékoli dobíjecí stanici ČEZ. Další výhodou je, že uživatelé elektromobilů s tímto produktem chrání českou přírodu a přispívají ke zlepšování životního prostředí,“ říká člen představenstva ČEZ a ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani.
 
Ke každému vyúčtování dostanou zákazníci certifikát zaručující, že veškerá elektřina spotřebovaná v jejich domácnosti pochází z obnovitelných zdrojů ČEZ. Čip lze využít v celé síti dobíjecích stanic Skupiny ČEZ, která je provozovatelem nejrozsáhlejší sítě dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice. Nyní zahrnuje 41 rychlodobíjecích stanic a 50 stanic normálního dobíjení a letos se jejich počet zvýší o dalších několik desítek. Produkt je dostupný i pro firemní zákazníky.
 
Produkt Elektřina pro dobíjení je zároveň výhodný i finančně. Majitel elektromobilu ho totiž využije i pro pokrytí spotřeby v celé domácnosti. Oproti stávající standardní kombinaci služeb pro elektromobilisty (smlouva na dobu neurčitou, distribuční sazba pro dobíjení D27d-Elektromobilita a čip pro dobíjení na veřejných stanicích) vychází produkt Elektřina pro dobíjení jako výhodnější. Například při spotřebě 10 MWh ušetří zákazník téměř 3000 korun.
 
„Je to inovativní produkt a my chceme, aby se ho elektromobilisté nebáli vyzkoušet. Je tedy na dobu neurčitou, bez fixací a bez závazků. Pokud už využívá některé ze speciálních sazeb, například pro tepelné čerpadlo, vždy zákazníkovi poradíme, která sazba je pro něj nejvýhodnější,“ říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.