čez nabízí pohodlné a bezpečné dobíjení elektromobilů | Trendy | autoweek.cz

ČEZ nabízí pohodlné a bezpečné dobíjení elektromobilů

ČEZ nabízí pohodlné a bezpečné dobíjení elektromobilů

12.03.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Skupina ČEZ rozšiřuje své služby a spouští internetovou nabídku tzv. wallboxů pro dobíjení ve firmách i domácnostech.
Projekt Elektromobilita ČEZ přichází s řešením pohodlného a bezpečného dobíjení elektromobilů doma v podobě zprostředkování prodeje domácích dobíječek, tzv. wallboxů.
 
„V novém e-shopu přinášíme přehlednou nabídku wallboxů pro dobíjení. Zákazníkům služby Elektromobilita ČEZ, ale také klientům společnosti ČEZ Prodej, kteří odebírají elektřinu nebo plyn, navíc nabízíme výhodné slevy z ceníkových cen wallboxů,“ přibližuje detaily nové služby Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.
 
Služba, která bude průběžně rozšiřována, obsahuje wallboxy všech běžně používaných standardů v široké škále výkonů. Zájemci si zde mohou pořídit jak domácí dobíječky s výkonem od 3 kW (dobijí elektromobil do 10 hodin a instalace nevyžaduje téměř žádné zásahy do zdrojové domácí zásuvky), tak i výkonnější typy – 7 kW až 22 kW, které spolehlivě doplní akumulátor vozu do 2 hodin.
 
Wallboxy jsou na rozdíl od běžných zásuvek konstruovány tak, aby snášely větší zátěž způsobenou pravidelným a dlouhodobým dobíjením.