čez půjčil elektromobil ministerstvu zemědělství | Trendy | autoweek.cz

ČEZ půjčil elektromobil Ministerstvu zemědělství

ČEZ půjčil elektromobil Ministerstvu zemědělství

12.01.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Zaměstnanci Ministerstva zemědělství budou při své práci využívat elektromobil Kia Soul EV. Vůz ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi slavnostně předal předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš.
Tříletá zápůjčka elektromobil Kia Soul EV Ministerstvu zemědělství je aktivitou projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v České republice.
 
Partnery projektu Elektromobilita ČEZ z řad institucí a ministerstev jsou také Úřad vlády, Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo dopravy a Česká pošta. Mezi další patří obchodní centra, komerční subjekty či radnice po celé České republice.
 
„Nabídku využívat v ministerském autoparku elektromobil jsem velmi přivítal. Je důkazem toho, že zemědělství jde s dobou a sleduje nové trendy, zároveň ukazuje, že nám záleží na ochraně životního prostředí. Vůz máme prozatím pronajatý na tři roky. Využívat jej chceme především pro služební jízdy našich zaměstnanců po Praze a blízkém okolí,“ řekl při předávání vozu ministr zemědělství Marian Jurečka.
 
„Velice si vážíme toho, že Ministerstvo zemědělství podpoří projekt Elektromobilita ČEZ, a při propagaci elektrických vozů se tak stane příkladem dalším subjektům z oblasti státní správy. Z pohledu největšího hráče v tuzemské elektromobilitě vnímáme letošní rok jako skutečný zlom, kdy výstavba nové dobíjecí infrastruktury umožní plynulejší pohyb i mezi největšími městy,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČEZ Daniel Beneš.
 
  • ČEZ půjčil elektromobil Ministerstvu zemědělství
  • ČEZ půjčil elektromobil Ministerstvu zemědělství
  • ČEZ půjčil elektromobil Ministerstvu zemědělství