nové vývojové centrum bosch | Autoservis | autoweek.cz

Nové vývojové centrum Bosch

Nové vývojové centrum Bosch

05.07.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

Společnost Robert Bosch v Českých Budějovicích zahájila stavbu vývojového centra.
V Českých Budějovicích byl slavnostně položen základní kámen nového vývojového a technologického centra závodu Robert Bosch. Celkový objem investic budou téměř 2 miliardy korun, z toho 12,5 %, tedy 246 milionů korun, činí podíl státu. Investice míří do nového objektu vývojového centra, vývojových zařízení, ale i do výrobních technologií pro následnou výrobu nových výrobků. Celkově by mělo v závodě vzniknout 625 nových pracovních míst, z toho 505 ve výrobě a 120 ve vývoji. Termín dokončení je plánován na červenec 2019.
 
Technický ředitel závodu Václav Pixa k tomu uvedl: „Nová budova pro vývoj a výrobu symbolizuje naši dlouhodobě úspěšnou přítomnost v Českých Budějovicích a důvěru v další budoucnost.“
 
Součástí slavnostního aktu bylo i otevření nového parkovacího domu pro zaměstnance společnosti. Parkovací dům má kapacitu 500 vozidel uspořádaných v pěti podlažích. Tato moderní stavba byla předpokladem pro zahájení výstavby centra, které je budováno na ploše bývalého parkoviště. Rozšíření kapacity by zároveň mělo z hlediska dopravy ulevit přetíženému okolí závodu.