dacia - lpg přímo z výroby | Trendy | autoweek.cz

Dacia - LPG přímo z výroby

Dacia - LPG přímo z výroby

21.05.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Dacia je vedoucí značkou na českém trhu v segmentu nových vozů dodávaných s pohonem LPG přímo z výroby. Za rok 2013 její tržní podíl v tomto segmentu činil 83 % a tento trend pokračuje i v roce 2014.

Značka Dacia pohon LPG nabízí pro všechny modely ve své nabídce: od Loganu a Sandera přes Logan MCV a nový Duster až po užitkový Dokker. Pojí se vždy se zážehovými motory o objemu 1,2 l/53 kW nebo 1,6 l/75 kW a je dostupný v několika úrovních výbav, takže zákazník má potřebnou možnost výběru.

Výhodou proti dodatečně instalovaným systémům je systém LPG montovaný přímo v továrně, a to ve spolupráci s partnerskou firmou Landi Renzo, která je v tomto oboru světovou jedničkou. Nádrže na LPG jsou silnostěnné, nehrozí tedy jakékoliv nebezpečí. Výhodou přestavby přímo u výrobce je také umístění tankovacích hrdel nádrží pod víkem nádrže.

Na verze LPG je navíc poskytována prodloužená záruka na tři roky nebo 100 000 km jako na všechny modely značky Dacia. Údržba systému probíhá při pravidelných servisních prohlídkách.

Výhody pohonu na LPG jsou ekonomické i ekologické. Provoz vozu Dacia LPG přináší nižší provozní náklady a nižší emise CO2. Systém je vysoce autonomní s možností volby paliva, protože ve voze jsou dvě oddělené nádrže na LPG i na benzin.

V souladu s filosofii značky Dacia se jedná o vozy na pohon LPG, dostupné, robustní, spolehlivé. Cena vozu s pohonem LPG pouze o 20 000 Kč vyšší než čistě benzínová verze. Objem zavazadlového prostoru se nemění, protože nádrž na LPG je místo rezervního kola.