daf představuje nákladní vozidlo řady cf s elektrickým pohonem | Trendy | autoweek.cz

DAF představuje nákladní vozidlo řady CF s elektrickým pohonem

DAF představuje nákladní vozidlo řady CF s elektrickým pohonem

22.05.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost DAF Trucks ve spolupráci se společností VDL v letošním roce uvede do provozu a předá svým významným zákazníkům první sérii nákladních vozidel CF Electric.
Vozidla DAF CF Electric disponují nejmodernější technologií VDL E-Power. Vozidla pro provozní zkoušky vyrobí společnost DAF, kompletní montáž elektrické výzbroje provede VDL Groep. Projekt je ukázkou úzké spolupráce obou společností v oblasti elektrifikace užitkových vozidel.
 
VDL Groep: Lídr v oblasti elektrifikace užitkových vozidel
Pro účely projektu CF Electric navázala společnost DAF partnerství s firmou VDL Groep, která rovněž sídlí v nizozemském Eindhovenu. VDL má zkušenostmi v oblasti elektrifikace užitkových vozidel, zejména autobusů městské hromadné dopravy.
 
S nulovými emisemi v městské rozvážce
CF Electric je tahač s uspořádáním 4x2 určený zejména pro rozvážku zboží o celkové hmotnosti až 40 t v městských oblastech, kde jsou standardem jedno- či dvounápravové návěsy. Tahač vychází z typu DAF CF (International Truck of the Year 2018). Pro plně elektrifikovaný provoz využívá technologii E-Power společnosti VDL. Těžištěm inteligentní pohonné soustavy je elektromotor o výkonu 210 kW, napájený soustavou lithio-ionových akumulátorů o celkové kapacitě 170 kWh. Dojezd vozidla CF Electric činí přibližně 100 km, což pro rozvážku velkoobjemových nákladů zcela postačuje. Akumulátory lze rychle dobít za 30 minut, plné nabití je pak možné za pouhých 1,5 hodiny.