dkv podporuje udržitelnost | Trendy | autoweek.cz

DKV podporuje udržitelnost

DKV podporuje udržitelnost

18.08.2020 | Rybecký Vladimír | Trendy

Společnost DKV Mobility silně podporuje udržitelnost prostřednictvím alternativních paliv a nového digitálního telematického systému. Největší síť dobíjecích stanic v Evropě se do konce roku 2020 rozroste o více než 50 %.
DKV Mobility od založení firmy Charge4Europe, společného podniku společností Innogy a DKV, urychluje rozvoj největší evropské sítě dobíjecích stanic pro elektromobily a hybridní vozidla. Dodavatelská síť pro elektricky poháněná vozidla v současnosti zahrnuje již 80 000 nabíjecích stanic a do konce roku 2020 se plánuje rozšířit na více než 120 000. DKV jako poskytovatel služeb pro mobilitu nabízí kromě veřejných dobíjecích stanic také produkty a služby pro dobíjení doma (@Home) nebo v práci (@work).
 
V síti pokryté palivovými kartami DKV roste podíl stanic s alternativními palivy. DKV celkově do sítě, kterou pokrývá vlastními palivovými kartami, každoročně zapojuje až 5000 nových čerpacích stanic. Přitom se intenzivně zaměřuje na čerpací stanice nabízející kromě konvenčních paliv i alternativní paliva, jakým je například zkapalněný zemní plyn LNG (Liquefied Natural Gas).
 
V červnu 2020 DKV v rámci posilování digitalizace uvedlo na trh komplexní telematický systém DKV LIVE s výkonnou digitální platformou založenou na datech v reálném čase. DKV LIVE pomáhá dopravcům snižovat emise CO2 prostřednictvím hospodárné jízdy, ekonomicky řízeného tankování a transparentnosti celého dodavatelského řetězce. Nástroji sloužícími naplnění těchto cílů jsou služby Track & Trace (sledování polohy vozidla) a Estimated Time of Arrival (ETA – přibližný čas příjezdu). Službu DKV LIVE spustili do provozu v Německu, na Slovensku a v Čechách se připravuje pilotní provoz.
 
DKV se v rámci své organizace ještě více zaměřuje na udržitelnost. Marc Erkens bude od 1. září 2020 vedoucím nového oddělení udržitelnosti a nové mobility. Společně s představenstvem bude interně i externě podporovat udržitelnost a urychlovat realizaci strategie Lead in Green, na jejímž základě se chce DKV stát předním poskytovatelem udržitelných produktů ve svém odvětví.