e.on postaví dobíjecí stanice u 50 prodejen penny | Trendy | autoweek.cz

E.ON postaví dobíjecí stanice u 50 prodejen Penny

E.ON postaví dobíjecí stanice u 50 prodejen Penny

29.05.2020 | | Trendy

Společnost E.ON ve spolupráci se společností Penny Market vybuduje do dvou let 50 rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Vyrostou u vybraných prodejen ve všech krajích České republiky. Polovina z nich bude stát ještě v tomto roce.
Stanice postavené u prodejen Penny budou rychlodobíjecí. Jedna vybraná by měla mít i vlastní fotovoltaický systém. Každá z těchto lokalit bude vybavena dvěma dobíjecími body 50 kW pro rychlé dobíjení a 22 kW pro pozvolné dobíjení. Všichni zákazníci budou moci využít aplikaci E.ON Drive, případně platit klasickou platební kartou.
 
Právě dobíjecí stanice u obchodů využívají tuzemští řidiči nejčastěji. Potvrzuje to i téměř dvouletá zkušenost s dobíječkou, která stojí od roku 2018 u prodejny Penny na pražském Lehovci. Od jejího spuštění do konce minulého roku tu E.ON registruje více než dva tisíce dobití. Řidiči elektromobilů zde odebrali přes 23 MWh elektrické energie, jen v minulém roce to bylo 15 MWh. To řadí dobíječku na Lehovci na 8. místo mezi 50 stanicemi, které E.ON aktuálně provozuje. Všech prvních osm stojí u obchodů nebo obchodních center.
 
 „Jelikož první pilotní dobíječka ve spolupráci se společností Penny Market se osvědčila, jsme velice rádi, že můžeme využít bohatou síť prodejen, které Penny Market provozuje napříč celou republikou, a postupně zde vybudujeme 50 rychlodobíjecích stanic,“ upřesňuje vedoucí oddělení Mobility Services společnosti E.ON Energie Martin Klíma.
 
Statistiky ukazují, že na pražském Lehovci dobíjejí řidiči u rychlodobíječky v průměru 25 minut. „Půl hodina je doba, kdy zvládnete pohodlně nakoupit a zároveň se vaše elektroauto stačí dostatečně nabít pro další jízdu. Navíc můžete využít zázemí, které je u prodejen k dispozici,“ dodává Klíma.
 
Společnost Penny Market má téměř 400 provozoven po celé České republice ve větších i menších městech. Dobíjecí stanice vzniknou v krajských městech jako jsou České Budějovice, Karlovy Vary, Pardubice nebo Hradec Králové. Vedle toho je E.ON postaví u supermarketů v menších městech jako jsou Rousínov, Kralovice, Hořovice nebo Dobříš.