elektrická ofenzíva psa v segmentu lehkých užitkových vozů | Trendy | autoweek.cz

Elektrická ofenzíva PSA v segmentu lehkých užitkových vozů

Elektrická ofenzíva PSA v segmentu lehkých užitkových vozů

07.05.2019 | Rybecký Vladimír | Trendy

Na autosalonu užitkových vozů v Birminghamu skupina PSA v předpremiéře představuje modely Peugeot Boxer Electric a Citroën Jumper Electric. Potvrzuje tak svůj závazek nabídnout 100 % své modelové řady v elektroverzi, a to jak u osobních, tak u užitkových vozů.
Vozy Peugeot Boxer Electric a Citroën Jumper Electric budou v nabídce s dvěma úrovněmi dojezdu podle zvolené verze: 225 km v cyklu NEDC v případě délek L1 a L2, a 270 km v případě délek L3 a L4. Vozy se budou vyrábět v továrně Sevel ve Val di Sangro (Atessa, Itálie) a následně budou elektrifikovány a homologovány prostřednictvím partnerské společnosti BD Auto.
 
V roce 2020 budou v segmentu kompaktních furgonů k dispozici elektroverze vozů Peugeot Expert a Traveller, Citroën Jumpy a SpaceTourer, Opel/Vauxhall Vivaro Cargo a Vivaro Life.
 
V segmentu malých dodávek nabízí skupina PSA již od roku 1998 vozy Peugeot Partner Tepee Electric (osobní vůz) a Partner Electric (LCV) i Citroën E-Berlingo Multispace (osobní vůz) a Berlingo Electric (UV). Nová generace těchto vozů Peugeot a Citroën, stejně tak jako vozy Opel/Vauxhall Combo budou k dispozici v elektrické verzi do roku 2021.