elektromobil v barvách čsob leasing | Trendy | autoweek.cz

Elektromobil v barvách ČSOB Leasing

Elektromobil v barvách ČSOB Leasing

01.09.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Po Praze jezdí elektromobil v barvách ČSOB Leasing. K dispozici bude i klientům.
Elektromobil přibyl i ve flotile služebních vozů ČSOB Leasing. Jedná se o čistě elektrický Volkswagen e-Golf. Společnost ho chce půjčovat i svým klientům. Volkswagen e-Golf má dobu dobíjení od 8 do 13 hodin. Díky spotřebě 12,7 kWh na 100 km je nejúspornějším elektromobilem ve své třídě. Jeho dojezd se v praxi pohybuje od 130 do 190 km.
 
„Nárůst počtu elektromobilů není až tak překvapivý. Pro pohyb po městě je tahle forma pohonu ideální díky nižším provozním nákladům, velkému zrychlení, nulovým emisím a tichému chodu. I my ho používáme pro přesuny našich zaměstnanců po Praze. Protože tyto alternativní pohony chceme propagovat aktivně, vozidlo nabízíme k zapůjčení a vyzkoušení i našim klientům,“ popisuje místopředseda představenstva a obchodní ředitel společnosti ČSOB Leasing Josef Rosenkranz.
 
Vzhledem k tomu, že ČSOB Leasing podporuje rozvoj elektromobility a dalších alternativních pohonů, umožňuje svým klientům z řad podnikatelů i soukromých osob také jejich financování.
 
„ČSOB Leasing umí kromě leasingu finančního a operativního financovat elektromobily také účelovým podnikatelským úvěrem. Ekologická vozidla mají v porovnání s klasickými automobily odlišné provozní a užitné parametry. Vstupní pořizovací cena je sice vyšší, než u obdobného modelu se spalovacím motorem, provozní náklady jsou pak ale výrazně menší. Zákazníci tak mohou jezdit nejen ekologičtěji, ale v konečném důsledku hlavně levněji,“ říká ředitel týmu Produktový a procesní rozvoj a marketing Petr Neuvirth.vozů ČSOB Leasing. Jedná se o čistě elektrický