elektromobily od e.on pro hotelové hosty | Trendy | autoweek.cz

Elektromobily od E.on pro hotelové hosty

Elektromobily od E.on pro hotelové hosty

10.08.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Hosté hotelu Holiday Inn Prague mohou jezdit elektromobily společnosti E.on.
Hosty hotelu Holiday Inn Prague Airport přepraví z letiště do hotelu k přírodě šetrný a úsporný vůz na elektřinu - minibus značky Nissan. Hosté mají navíc k dispozici elektromobil smart ED, který si mohou vypůjčit třeba na vyjížďku po městě. Oba vozy i tamní wallbox jsou v hotelu k dispozici díky spolupráci s energetickou společností E.on.
 
Alternativní pohony aut se těší stále větší oblibě, důkazem toho je velký zájem hotelových hostů o přepravu z letiště do hotelu pomocí e-shuttlu Nissan. Hosté mají během svého pobytu k dispozici také elektromobil smart ED, který využívají k cestám do centra Prahy nebo výletům po okolí.
 
„Hotel Holiday Inn Prague Airport se snaží o ekologický provoz. V minulosti jsme například na střechu hotelu instalovali solární panely, které částečně pokrývají energetickou spotřebu celého komplexu. Po předchozí úspěšné spolupráci se společností E.on bylo dalším logickým a vítaným krokem nabídnout našim hostům možnost přepravy e-shuttle busem nebo zapůjčení vozu smart ED. Reakce hostů jsou zatím velmi pozitivní. Do budoucna plánujeme zaměřit se zcela na variantu e-shuttlu,“ vysvětluje Radek Brusák z Holiday Inn Prague.
 
E-shuttle Nissan dokáže přepravit z letiště do hotelu sedm osob. Druhou variantou přepravy je běžný shuttle se vznětovým motorem. Zahraniční turisté ale dávají přednost spíše tomu elektrickému. Desítky hotelových hostů měsíčně také poptávají vypůjčení smart ED k vlastní přepravě po městě. Veřejná nabíječka na letišti, kterou dodala společnost E.on, je v poslední době velmi vytížená, proto je v jednání instalace další nabíječky v prostorách hotelového parkoviště.
 
„Zapůjčení e-shuttle busu a smart EDu pro potřeby hotelových hostů je součástí dlouhodobé podpory elektromobility v České republice, o kterou se společnost E.on zasazuje,“ říká Erika Širůčková ze společnosti E.on Česká republika.
 
Společnost E.on dodala e-flotilu, která čítá Nissan, smart ED, elektroskútry a elektrokoloběžky i pro brněnské letiště. Vůz Nissan zde však slouží k převozu zavazadel a dalšího materiálu v prostorách letištního areálu.
  • Elektromobily od E.on pro hotelové hosty
  • Elektromobily od E.on pro hotelové hosty
  • Elektromobily od E.on pro hotelové hosty