etour europe prague - pozvánka | Trendy | autoweek.cz

eTour Europe Prague - pozvánka

eTour Europe Prague - pozvánka

07.05.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Pražské zastoupení projektu eTour Europe - Národní Spolek pro elektromobilitu a podporu moderních technologií - zve v pátek 15. května od 17:00 do 21:00 na setkání moderních elektromobilů.
ETourEurope je nejnáročnější okružní jízda elektromobilů v Evropě. Celkem 15 týmů projede se sériovými vozidly nebo prototypy během devíti dnů devět zemí a urazí přitom výhradně na elektrický pohon 4200 km.
Cílem je předvést a nechat zažít v celé Evropě radost z elektrické jízdy a její výkonnosti.

Organizátoři zvou 15. května 2015 všechny fanoušky elektromobility, nejmodernějších i nejstarších elektromobilů na náměstí Jana Palacha a na Alšovo nábřeží u Rudolfina.

Start je naplánován na 17:00 a akce skončí kolem 21:00. Na místě vystoupí zástupci eTour Europe se svými krátkými příspěvky. Následně proběhne vyhlášení vítěze páteční etapy. Slovo dostane i starosta Národního spolku pro elektromobilitu. Kolona elektromobilů do Prahy přijede ve dvou etapách, první kolem 17:30, druhá má naplánován příjezd na 18:30. Poté proběhne setkání s e-auty.

Cílem akce je během devíti dnů zmobilizovat 1000 e-vozidel v rámci celé eTour Europe a vytvořit tak dočasně největší evropskou elektromobilní komunitu. Jde o zábavu pro všechny a také o to, aby se místní řidiči e-vozidel seznámili a případně později podnikali společné výlety a další aktivity. 

Většina velkých evropských měst v současnosti klade velký důraz na podporu inteligentních řešení pro energetiku, dopravu a infrastrukturní (distribuční) sítě v rámci projektů Smart Cities. I toto je další cíl organizátorů, dostat o krok dále diskusi na téma elektromobily jako takové.

Vzhledem k místu konání akce se tento rok nepovedlo zajistit otevřené setkání fanoušků se svými elektromobily, v plánu je však zorganizovat a uspořádat v následujícím roce setkání na vybrané ploše v Praze, která kapacitně umožní masovou účast všech fandů elektromobilních aut.

Na letošní show bude možné vidět e-auta všech typů a značek, s nimiž se zájemci mohou vyfotografovat, prohlédnout si je a diskutovat nad jejich výkony a parametry.

Věříme, že tato akce se stane v budoucnu součástí jedné elektromobilní eTour Europe, která projíždí největšími evropskými metropolemi!

Program:
20:00 - 20:30
- Vystoupení zástupců Národního spolku pro elektromobilitu
- Vystoupení organizátora Werner Hillebrand-Hansen eTourEurope
20:30 -21:00
- Slavnostní vyhlášení vítězů
  • eTour Europe Prague - pozvánka
  • eTour Europe Prague - pozvánka
  • eTour Europe Prague - pozvánka
  • eTour Europe Prague - pozvánka
  • eTour Europe Prague - pozvánka
  • eTour Europe Prague - pozvánka