ford vidí za roh | Trendy | autoweek.cz

Ford vidí za roh

Ford vidí za roh

10.07.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Ford uvádí na trh technologii, jež může pomoci zabránit nehodě. Kamera umístěná nově v přední masce sleduje prostor před vozem v úhlu 180°. Řidič díky ní může dříve spatřit překážky nebo blížící se vozidla, kterých by si jinak nevšiml. Systém usnadňuje vyjíždění z nepřehledných míst.
Údaje z evropských zemí naznačují, že 19 % řidičů, kteří se stali účastníky nehody v křižovatce, mělo omezený výhled. Nepřehledné křižovatky a odbočky mohou být pro řidiče zkouškou nervů. Často v takové situaci nezbývá nic jiného, než popojíždět centimetr po centimetru a v předklonu se snažit získat přehled o situaci.
 
Společnost Ford Motor Company představuje novou technologii, která „vidí za roh“. Inovativní přední kamera, nabízená jako výbava na přání pro nový S-MAX a Galaxy, sleduje prostor před vozem v úhlu 180°. Řidič díky tomu včas zahlédne blížící se automobil, cyklistu nebo chodce. Kamera je umístěná v přední masce.
 
Kamera se zapíná tlačítkem na palubní desce. Má rozlišení 1Mpx a její obraz se přenáší na osmipalcovou dotykovou obrazovku. Kameru širokou pouhých 33 mm udržuje v čistotě teleskopický ostřikovač automaticky aktivovaný při zapnutí stěračů.
 
„Všichni jsme to zažili. Nemusí jít jen o nepřehledné křižovatky, někdy může ve výhledu překážet strom nebo křoví. Pro někoho je problematické už dostat se z vlastní příjezdové cesty na silnici. Podobně jako zadní parkovací kamera je i přední snímání jednou z  technologií, u kterých se lidé budou brzy divit, jak se bez nich mohli dosud obejít,“ popisuje konstruktér elektronických asistenčních systémů ve Ford of Europe Ronny Hause.
  • Ford vidí za roh
  • Ford vidí za roh