fuso canter e-cell: elektrický pohon pro nákladní auto | Trendy | autoweek.cz

Fuso Canter E-Cell: elektrický pohon pro nákladní auto

Fuso Canter E-Cell: elektrický pohon pro nákladní auto

06.10.2016 | Rybecký Vladimír | Trendy

Flotilový test vozidla Fuso Canter E-Cell dokazuje, že čistě elektrický pohon v nákladní dopravě je již současností. V kategorii lehkých nákladních vozidel je čistě elektrický pohon již současností, což dokazuje Fuso Canter E-Cell.
Po úspěšném zkušebním provozu v Portugalsku se Canter E-Cell již půl roku osvědčuje v prvním flotilovém testu elektricky poháněných nákladních vozidel v Německu. Tato vozidla budou již brzy nabízena pod označením Fuso eCanter.
 
Sady akumulátorů s celkovou kapacitou 48 kWh jsou uloženy podél rámu na pravé a levé straně. Elektromotor dosahuje výkon 110 kW a maximální točivý moment má hodnotu 650 N.m. V závislosti na provozních podmínkách činí dojezd vozidla Canter E-Cell více než 100 km. Rychlonabíjením lze vozidlo nabít na 80 % celkové kapacity za pouhou jednu hodinu.
 
Fuso je vedle značek Mercedes-Benz a Freightliner třetí velkou značkou divize Daimler Trucks a vedoucím výrobcem „zelených“ lehkých nákladních vozidel. Po světě jsou již v provozu vozidla Fuso Canter Eco Hybrid, jejichž druhá generace se vyrábí od roku 2012.
 
Společnost Fuso představila první generaci čistě elektricky poháněného modelu Canter E-Cell již v roce 2010 a v roce 2014 následovala druhá generace. Souběžně se získáváním poznatků z aktuálního flotilového zkušebního provozu v Německu pracuje Fuso na třetí generaci tohoto modelu.