gm spolupracuje s armádou | Trendy | autoweek.cz

GM spolupracuje s armádou

GM spolupracuje s armádou

24.10.2013 | Rybecký Vladimír | Trendy

GM a TARDEC vyvinou novou technologii vodíkového palivového článku.

General Motors uzavřelo novou dohodu o kooperativním výzkumu a vývoji s vývojovou organizací americké armády TARDEC pro vývoj nové technologie palivového článku.

Tento projekt je pokračováním dlouhodobé dohody s Hondou na společném vývoji příští generace palivových článků a technologií pro uskladňování vodíku s horizontem použití roku 2020.

V rámci této dohody budou GM a TARDEC společně testovat nové materiály a konstrukce související s novým vodíkovým palivovým článkem a vyhodnocovat jejich výkonnost a trvanlivost předtím, než se budou montovat do masově vyráběných systémů pohonu využívajících palivové články. Tento projekt bude trvat pět let.

Nová laboratoř pro výzkum palivových článků otevřená ve Warrenu v Michiganu organizaci TARDEC umožní testovat a integrovat systémy palivových článků, které vyvíjejí pro vojenské aplikace již více než deset let. TARDEC kromě toho vyhodnocuje vozidla s palivovými články při komplexních předváděcích akcích na Havaji.

GM pro tento projekt v Pontiacu ve státě Michigan zakládá novou vývojovou laboratoř pro palivové články. Inženýři z laboratoří obou organizací mají v plánu sdílet materiály a data.

Výkonný ředitel globálních aktivit GM v oblasti konstrukce palivových článků Charlie Freese uvedl, že GM vítá příležitost k dalšímu rozšíření své práce při vyvíjení technologie palivových článků s organizací TARDEC.