goodyear představil samoregenerační pneumatiku | Trendy | autoweek.cz

Goodyear představil samoregenerační pneumatiku

Goodyear představil samoregenerační pneumatiku

10.03.2020 | Rybecký Vladimír | Trendy

Goodyear představuje koncept pneumatik, které se místo výměny obnoví díky kapslím na míru. Goodyear reCharge je revoluční koncept samoregeneračních pneumatik, které lze přizpůsobovat a měnit podle individuálních potřeb.
„Goodyear usiluje o to, aby pneumatiky ještě výrazněji přispívaly k uspokojování specifických dopravních potřeb zákazníků. Právě s tímto cílem jsme se rozhodli vytvořit koncept pneumatik připravených na budoucí personalizovanou a pohodlnou elektromobilitu,“ řekl viceprezident a vedoucí marketingu Goodyear Europe Mike Rytokoski.
 
„Goodyear reCharge je koncept pneumatiky bez jakýchkoli kompromisů na podporu uzpůsobitelné, udržitelné a bezproblémové elektromobility,“ dodal vedoucí designér inovačního centra Goodyear v Lucembursku Sebastien Fontaine.
 
Koncept reCharge zahrnuje řadu inovativních funkcí vystavěných kolem tří základních pilířů:
 
Personalizovaná
Jádrem konceptu reCharge je obnovitelná a biologicky rozložitelná směs běhounu, kterou lze znovu nabíjet jednotlivými kapslemi. Výsledkem je radikální zjednodušení procesu výměny pneumatik. Kapsle plněné kapalnou směsí na míru umožní regeneraci běhounu. Pneumatiky se díky nim budou moci v průběhu času uzpůsobovat klimatickým podmínkám, stavu vozovky nebo prostě jen tomu, jak chcete cestovat. Kapalná směs se bude přizpůsobovat profilu každého řidiče vytvořenému díky umělé inteligenci, takže pro ně bude šitá na míru.
 
Udržitelná
Samotná směs by měla být vyrobena z biologického materiálu a vyztužena vlákny inspirovanými jedním z nejpevnějších známých přírodních materiálů - pavučinou. Díky tomu by měla být extrémně odolná a 100% biologicky rozložitelná.
 
Bezproblémová 
Vedle radikálního zjednodušení procesu výměny pneumatik s nabíjecími kapslemi by byl běhoun navíc umístěn na vysoké a úzké ne-pneumatické kostře. Její tenká, ale robustní konstrukce bude nenáročná na údržbu a bude eliminovat nutnost udržování tlaku a prostoje v důsledku defektů.
 
  • Goodyear představil samoregenerační pneumatiku
  • Goodyear představil samoregenerační pneumatiku
  • Goodyear představil samoregenerační pneumatiku