hackathon na podporu automobilového průmyslu | Trendy | autoweek.cz

Hackathon na podporu automobilového průmyslu

Hackathon na podporu automobilového průmyslu

09.06.2020 | | Trendy

Škoda Auto DigiLab uspořádal poprvé hackathon Covid Mobility Race ve formě online soutěže v níž se hledalo inovativní řešení na podporu prodeje. Vítězný tým firmy Matter z Izraele přesvědčil výjimečným konceptem virtuálního showroomu a získal jim možnost dlouhodobé spolupráce.
Škoda Auto DigiLab uspořádal globální online hackathon, který tentokrát nazval Covid Mobility Race. Soutěž se poprvé pořádala online. Určovala jasný směr: Automobilový průmysl musí zareagovat na krizi, kterou přinesl koronavirus. Hackathon proto položil tuto otázku, jak je možné integrovat řešení s tím spojená nejen do každodenních pracovních procesů, ale jak tato řešení v budoucnu mohou přispět k vyšší konkurenceschopnosti značky Škoda a její celosvětové prodejní a servisní sítě.
 
Jak je možné uskutečnit nákup a předání vozu a zabránit přitom přenosu infekce? Pomocí jakých digitálních možností si mohou zákazníci virtuálně prohlédnout vůz, o nějž mají zájem? Jak budou digitální služby mobility přispívat k rozvoji automobilového průmyslu v době pokoronavirové? Zúčastněných 52 týmů z 19 zemí našlo překvapivá a perspektivní řešení.
 
Po dobu čtyř dnů a nocí týmy diskutovaly o svých návrzích, optimalizovaly je a programovaly. Spektrum sahalo od on-line prohlídky nových a ojetých vozů přes inovativní dezinfekční procesy, sdílenou mobilitu, logistiku a infrastrukturu až po nové business modely.
 
Odborná porota jako vítězný vybrala projekt technologické firmy Matter, který řeší 3D technologii virtuálního showroomu. Je výjimečný interaktivitou, věrohodností zobrazení a flexibilitou nasazení. Vítěz získá podporu od Škoda Auto DigiLabu pro další rozvoj projektu. Inovační centrum automobilky kromě toho nabízí možnost dlouhodobé spolupráce. Škoda Auto Česká republika navíc bude prověřovat, zda a jak bude možné projekt realizovat v praxi.
 
Pro Škoda Auto DigiLab se jednalo již o čtvrtý ročník hackathonu. Soutěž nových IT řešení na sebe od svého zahájení v roce 2017 přinesla několik mimořádně zajímavých výsledků a ukazuje společnost Škoda Auto jako atraktivního a perspektivního zaměstnavatele pro talenty v oblasti IT.