hyundai ioniq v carsharingu | Trendy | autoweek.cz

Hyundai Ioniq v carsharingu

Hyundai Ioniq v carsharingu

28.11.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Hyundai Ioniq zahajuje provoz ekologického carsharingového konceptu Stadtauto ve Vídni. V Amsterodamu společnost Hyundai Motor Europe provozuje první službu sdílení elektrických vozidel Ioniq Electric.
Prvních 15 vozidel Ioniq Hybrid předala společnost Hyundai Motor nové službě sdílení vozů Stadtauto ve Vídni. Službu provozuje společnost greenmove, která se v Rakousku specializuje na ekologickou mobilitu. Do jara 2018 plánuje v rámci své nabídky poskytovat celkem 70 vozů.
 
Stadtauto je služba pro sdílení aut ve městě, v rámci které se vozy vyzvedávají na vyhrazených místech. Po zadání osobních údajů na webových stránkách společnosti Stadtauto (www.stadtauto.at) a po zaplacení jednorázového registračního poplatku si mohou zákazníci pronajímat jednotlivé vozy. Ke stažení je k dispozici i mobilní aplikace Stadtauto, kde je možné si vozidla rezervovat nebo si ověřit jejich momentální dostupnost. Služba navíc umožňuje vybrat si z několika modelů předplatného, tak aby ji mohli využívat obyvatelé s různými přepravními nároky.
 
Elektromotor vozu Ioniq Hybrid má výkonu 32 kW (43,5 k) a v kombinaci s motorem 1,6 GDI poskytuje celkový výkon systému 104 kW (141 k) při kombinované spotřebě benzinu 3,9 - 3,4 l/100 km (emise CO2 92-79 g/km). Vozový park služby sdílení vozů ve Vídni bude po instalaci nabíjecích stanic ve městě postupně přecházet na čistě elektrická vozidla. Hyundai Motor v modelu Ioniq nabízí jako první tři elektrifikované pohony v jednom typu karoserie: hybridní, plug-in hybridní a elektrický. Od podzimu 2016 Hyundai prodal více než 23 000 vozů řady Ioniq.
 
V říjnu 2017 spustila v Amsterodamu společnost Hyundai Motor Europe první službu sdílení elektrických vozidel. Celá flotila čítá 100 modelů Ioniq Electric, z nichž každý nabízí dojezd 280 km na jedno nabití. Sdílení vozů Ioniq v nizozemském hlavním městě je tak v současnosti službou s vůbec největším celkovým dojezdem čistě elektrických vozů v celé Evropě.
 
„Dodávkou patnácti vozidel Ioniq Hybrid službě Stadtauto ve Vídni jsme přispěli k lepšímu životnímu prostředí obyvatelům rakouského hlavního města," říká Thomas A. Schmid, výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe. „Minulý měsíc jsme zahájili vlastní program pro sdílení ekologických aut v Amsterdamu a nynější investice do sdílení vozů ve Vídni je dalším krokem k prosazování naší globální strategie udržitelnosti pro čistší budoucnost. Do roku 2020 plánujeme uvést do provozu dalších patnáct ekologických modelů, které dále posílí naši pozici v oblasti ekologické mobility."
 
  • Hyundai Ioniq v carsharingu
  • Hyundai Ioniq v carsharingu