hyundai podporuje rozšiřování vodíkové dopravy | Trendy | autoweek.cz

Hyundai podporuje rozšiřování vodíkové dopravy

Hyundai podporuje rozšiřování vodíkové dopravy

19.12.2016 | Rybecký Vladimír | Trendy

Koncem roku bude v Evropě v provozu 400 bezemisních vozů Hyundai ix35 Fuel Cell poháněných palivovými články.
Automobilka Hyundai Motor předala další z vozů ix35 Fuel Cell s pohonem pomocí palivových článků společnosti Fuel Cell and Hydrogen Joint Undertaking (FCH JU). Tato organizace, podporovaná Evropskou komisí, se zabývá výzkumem a zaváděním vodíkových technologií do běžné praxe. Během následujících čtyř let bude organizace FCH JU dodaný Hyundai ix35 Fuel Cell představovat při nejrůznějších příležitostech zástupcům společností i veřejnosti v celé Evropě.
 
Spolupráce mezi oběma společnostmi trvá již od roku 2011. Počínaje rokem 2013 dodává Hyundai modely Fuel Cell do veřejného a soukromého sektoru jak za účelem dalšího výzkumu, tak i pro nejrůznější show a prezentace. Automobilka Hyundai v posledních letech pronajala vozy ix35 Fuel Cell do několika veřejných a soukromých flotil, a to především v Evropě, kde za podpory Evropská unie vzniká i potřebná infrastruktura v podobě výstavby vodíkových čerpacích stanic.
 
„Skutečnost, že náš vůz ix35 Fuel Cell byl již po čtvrté zvolen jako reprezentant vodíkového pohonu, nás velmi těší. O to víc, že si ho vybrala organizace podporovaná Evropskou komisí. Do konce letošního roku budou na evropských silnicích jezdit již čtyři stovky vozů Hyundai ix35 Fuel Cell," uvedl výkonný ředitel Hyundai Motor Europe Thomas A. Schmid.