Trendy | autoweek.cz

Trendy

 • Opel vstoupí do rallye s elektrickým pohonem

  23. 08. 2019 - Opel vstoupí do rallye s elektrickým pohonem

  Po úspěchu závodů elektrických monopostů Opel přenese elektrický pohon také do rallye. Opel a ADAC příští rok představí první značkový pohár pro elektromobily. ADAC Opel e-Rally je plánován na roky 2020 a 2021.
 • Škoda Auto DigiLab spouští mobilní aplikaci Citymove

  20. 08. 2019 - Škoda Auto DigiLab spouští mobilní aplikaci Citymove

  Aplikace dokáže pomoci najít parkovací místa, vypočítat nejvýhodnější trasu a umožňuje rezervaci různých dopravních prostředků. Multimodální městská aplikace ukazuje nepřetržitý rozvoj podniku od výrobce automobilů směrem k Simply Clever Company pro nejlepší řešení mobility.
 • Rekord v účinnosti pro Volkswagen ID.R

  03. 08. 2019 - Rekord v účinnosti pro Volkswagen ID.R

  Dva měsíce po rekordní jízdě elektricky poháněného prototypu ID.R na Severní smyčce Nürburgringu VW Motorsport zveřejnil detailní analýzu tohoto 6:05,336 minuty dlouhého kola. Přinesla zajímavé informace. Rekordní čas byl dosažen s využitím pozoruhodně malého množství energie.
 • V Praze a Brně budou jezdit autobusy na odpadní kaly

  25. 07. 2019 - V Praze a Brně budou jezdit autobusy na odpadní kaly

  Při čištění odpadních vod vzniká velké množství čistírenských kalů. Institut cirkulární ekonomiky v soutěži E.on Energy Globe představil komplexní technologický řetězec zpracování tohoto bioodpadu na biometan. Ten je pak možné využít jako palivo v dopravních prostředcích.


<< < 1 / 165  > >>