integrace amazon alexa do automobilů bmw group | Trendy | autoweek.cz

Integrace Amazon Alexa do automobilů BMW Group

Integrace Amazon Alexa do automobilů BMW Group

09.10.2017 | Rybecký Vladimír | Trendy

Alexa ve vozech BMW a Mini ve spojení s BMW ConnectedDrive přináší nové možnosti - zobrazuje relevantní informace různého druhu na kontrolním displeji ve voze. Pro využívání funkcí Alexy ve voze není potřeba chytrý telefon. Integrace je možná zásluhou SIM karty ve vozech.
BMW Group zlepšuje inteligentní konektivitu svých vozů kompletní integrací universálního asistentu Alexa do vozů vyrobených od poloviny roku 2018. Tento inovativní, hlasem ovládaný asistent společnosti Amazon pracuje na principu cloudového řešení. Umožní zákazníkům BMW Group přístup k mnoha službám, zábavním funkcím a možnostem nakupování přímo ve vozech a na cestách. Desítky z mnoha tisíc schopností asistentu Alexa, dostupných prostřednictvím zařízení Echo, budou k dispozici také pro použití v automobilech.
 
Propojení BMW Connected a Alexy je k dispozici již od září 2016. Zákazníci v USA, Německu a Velké Británii se mohou asistentu Alexy, propojeného s BMW Connected, z domova například zeptat na úroveň nabití akumulátoru či množství paliva v nádrži nebo mohou obsluhovat funkce obsažené v BMW Remote Services. Alexa s pomocí BMW Connected umí také pracovat s plánovanými schůzkami či trasami a doporučenými časy odjezdu. Dostupnost asistentu Alexa nyní umožňuje využívat jeho služeb nejen doma, ale také na cestách.
 
V současnosti jezdí po světě přibližně 8,5 milionu připojených vozů BMW Group. Mnoho služeb a zábavních funkcí, které lze ve vozech BMW ovládat hlasem, umožňuje další rozšíření možností budoucí konektivity a digitálních služeb. Pro používání asistentu Alexa není ve všech vozech BMW a ve vybraných modelech Mini potřeba chytrý telefon, protože tyto vozy jsou již z výroby vybaveny integrovanou SIM kartou. Díky tomu jsou online služby přístupné kdekoliv a kdykoliv, což umožňuje plnou integraci asistentu Alexa.
 
Alexa zákazníkům například umožní získat informace o programu místního kina či předpovědi počasí na určitém místě nebo si poslechnout vlastní playlist. To vše na cestách pomocí hlasového ovládání. Když řidič na cestě zjistí, že něco zapomněl, může si pomocí Alexy danou věc objednat. Alexa dokáže některé relevantní informace zobrazit na kontrolním displeji ve voze.