inteligentní asistent pro vozy psa | Trendy | autoweek.cz

Inteligentní asistent pro vozy PSA

Inteligentní asistent pro vozy PSA

05.09.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Od roku 2020 budou vozy skupiny PSA, tedy značek Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall, díky společnosti SoundHound vybaveny inteligentním asistentem Deep Meaning Understanding.
Skupina PSA podepsala smlouvu o strategickém partnerství s firmou SoundHound Inc, start-upem ze Silicon Valley, jež zaujímá vedoucí postavení v oblasti technologií umělé inteligence a rozpoznávání hlasu přirozeného jazyka a jehož technologiemi budou vybaveny příští generace vozů skupiny PSA. Jedinečná technologie Deep Meaning Understanding, kterou společnost SoundHound Inc vyvinula, je jediná schopná okamžitě odpovědět na několik otázek v jediné větě, jako by to udělal člověk.
 
SoundHound pro vozy skupiny PSA vyvíjí algoritmy potřebné pro integraci hlasu a umělé inteligence. Cílem je nejrychlejší rozpoznávání hlasu na světě a dokonalé porozumění přirozenému hlasu. Zákazníci značek Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall budou moci díky této nové generaci hlasového asistentu přirozeně komunikovat se svým vozem.
 
Osobní asistent bude schopen například sám nalézt restauraci odpovídající několika kritériím (např. restaurace otevřená v neděli večer), spouštět funkce vozu nebo služby konektivity. Jediný hlasový povel umožní současně nastavit teplotu, větrání a nasměrování klimatizace.
 
Skupina PSA do dvou let nabídne nejlepší systém konverzačních funkcí na trhu, jež uživatelům přinese větší plynulost a rychlost interakce. Tento hlasový asistent svým jednoduchým používáním usnadní uživatelům život v kabině vozu a přispěje k vyšší bezpečnosti.