kia míří na veletrh amper | Trendy | autoweek.cz

Kia míří na veletrh Amper

Kia míří na veletrh Amper

16.03.2018 | Rybecký Vladimír | Trendy

Kia na veletrhu Amper představí nejširší nabídku ekologických vozů ze všech zúčastněných značek - celkem čtyři ekologické modely a tři ekologické pohony. 26. ročník největšího veletrhu elektroniky, elektrotechniky a automatizace Amper proběhne v Brně 20. až 23. března 2018.
Společnost Kia Motors Czech se ve dnech 20. až 23. března představí na 26. ročníku mezinárodního veletrhu Amper, který je největším veletrhem elektrotechniky v České republice a na Slovensku. Kia v rámci doprovodného programu Amper Motion představí čtyři modely využívající ke svému pohonu zcela či částečně elektrickou energii. S ukázkou až tří různých alternativních pohonů tak půjde o nejširší nabídku ekologických vozů jedné značky v rámci letošního ročníku.
 
Návštěvníci veletrhu uvidí jeden z mála pětimístných elektromobilů - model Kia Soul EV. Praktický vůz s mnoha chytrými konstrukčními řešeními a sníženým aerodynamickým odporem je vybaven rekuperací kinetické energie. Soul EV je vybaven akumulátorem o kapacitě 30 kWh. Dojezd má až 250 km, takže s rezervou ujede vzdálenost z Prahy do Brna na místo konání veletrhu Amper.
 
Čistě hybridní crossover Kia Niro HEV byl v loňském roce vyhlášen Ekologickým autem roku 2017 v ČR. Nejnovější plug-in hybridní verze Kia Niro PHEV má dojezd 58 km čistě na elektrický pohon díky baterii o kapacitě 8,9 kWh a elektromotoru o výkonu 44,5 kW, který doplňuje zážehový motor 1,6 GDI/77,2 kW (105 k).
 
Prezentaci značky Kia doplní manažerské kombi Kia Optima Sportswagon Plug-in hybrid, které nabízí dojezd na elektřinu až 62 km. Kombinuje zážehový motor 2,0 GDI a elektromotoru v součinnosti s vysokokapacitní baterií 11,26 kWh. Kia Optima SW PHEV má celkový dojezd 1 120 km.
 
„Značka Kia dlouhodobě staví na racionálním přístupu k ekologické mobilitě. Naše modely využívající ke svému pohonu zcela či zčásti elektrickou energii jsou od začátku konstruovány tak, aby nabízely užitek a ekologii bez kompromisů. Díky tomu jsme jednou z předních značek, co se týče prodeje ekologických vozů v rámci ČR. Účast na zavedeném veletrhu určenému širokému spektru zájemců o elektrotechniku je pro nás proto jasnou volbou,“ vysvětluje Kateřina Jouglíčková, PR Manager společnosti Kia Motors Czech.