kooperující robot ve vrchlabí | Trendy | autoweek.cz

Kooperující robot ve Vrchlabí

Kooperující robot ve Vrchlabí

10.12.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Nový kooperující robot pro výrobu přímo řazených převodovek ve Vrchlabí usnadňuje výrobu převodovek. Člověk a robot poprvé ve společnosti Škoda Auto společně řeší úkoly výroby.
Moderní výroba přímo řazených převodovek DQ 200 v závodě Škoda Auto ve Vrchlabí dostává inteligentního pomocníka. Zaměstnance při výrobní operaci ‚zakládání pístu řazení’ podporuje inovativní robot lehké konstrukce. Zaměstnanci a roboti tak řeší poprvé ve výrobě ve Škoda Auto vysoce citlivé úkoly společně ve spolupráci člověka a stroje.

​Zakládání pístu řazení, podporované novým kooperujícím robotem, je jedním z nejcitlivějších úkolů ve výrobě převodovek. S pomocí lehkého robotu KUKA LBR iiwa (Intelligent Industrial Work Assistant) mohou zaměstnanci ve Vrchlabí provádět tuto výrobní operaci ještě přesněji a bezpečněji. Díky jeho technické citlivosti a nízké vlastní hmotnosti pouhých 23,9 kg je možné robota LBR přesně a flexibilně ovládat.

„Nový lehký robot je smysluplná a užitečná inovace pro naši výrobu převodovek ve Vrchlabí. Díky robotovi je složitá výrobní operace pro naše zaměstnance podstatně jednodušší a bezpečnější. Digitalizace výroby dále pokračuje. Nasazením robota s lehkou konstrukcí je náš výrobní závod ve Vrchlabí zase o něco více zasíťovaný,“ říká člen představenstva Škoda Auto za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus.

Díky vysoce citlivým senzorům v každé z jeho sedmi os zakládá robot písty řazení s nejvyšší přesností. Senzory přitom registrují případný kontakt se zaměstnancem. Tím je stále zajišťována jeho bezpečnost.

Zavedení nového robotu s lehkou konstrukcí probíhá v rámci kontinuální modernizace závodu Škoda Auto ve Vrchlabí. Od roku 2012 zde firma vyrábí inovativní sedmirychlostní přímo řazenou převodovku DQ 200 pro vozy Škoda i modely dalších koncernových značek.