krajské školy začínají používat auta na cng pohon | Trendy | autoweek.cz

Krajské školy začínají používat auta na CNG pohon

Krajské školy začínají používat auta na CNG pohon

23.03.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Krajské školy na Vysočině začínají v rámci projektu Vysočina šetří energii používat stlačený zemní plyn.
Jako první si vozidlo na CNG pořídila Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště v Pelhřimově. Nová Škoda Octavia s motorem na alternativní pohon bude sloužit jako vozidlo autoškoly. Škola díky pohonu na stlačený zemní plyn výrazně ušetří na provozních nákladech.
 
Možnosti alternativního pohonu všem příspěvkovým organizacím Kraje Vysočina představili v loňském roce zástupci společnosti E.on. Na webovém portálu projektu Vysočina šetří energii si mohou všechny příspěvkové organizace bezplatně zkalkulovat úspory ve svém vozovém parku, pokud budou využívat vozidla na CNG. Do webové aplikace zadají svůj vozový park a také přibližný roční nájezd. Odborníci energetické společnosti E.on následně provedou každé organizaci analýzu úspor nákladů.
 
„Jsem rád, že projekt Vysočina šetří energii přináší konkrétní řešení úspor pro Kraj Vysočina. Projekt běží již třetím rokem a díky spolupráci se společností E.on jsme nabídli možnost úspor v oblasti veřejného osvětlení obcí a nyní v provozu vozového parku našich příspěvkových organizací,“ říká hejtman Vysočiny Jiří Běhounek. Ten odstartoval projekt energeticky úsporného kraje podpisem společného memoranda v roce 2012.
 
„Těší nás, že můžeme na Vysočině ve spolupráci s Krajem Vysočina nabídnout celou řadu úsporných opatření a otestovat je v praxi projektu energeticky úsporného kraje. Jako dobrý partner se snažíme dávat našim zákazníkům vždy něco navíc a projekt Vysočina šetří energii je toho důkazem,“ doplňuje Michael Fehn, jednatel energetické společnosti E.on.