křeslo pro ty, kteří nesnáší stání ve frontě | Trendy | autoweek.cz

Křeslo pro ty, kteří nesnáší stání ve frontě

Křeslo pro ty, kteří nesnáší stání ve frontě

18.10.2016 | Rybecký Vladimír | Trendy

Nissan předvedl nejnovější z řady inovací, kterými chce svým zákazníkům zpříjemnit život a současně do něj vnést i svou vizi Inteligentní mobility. Pro lidi, kteří nesnáší stání ve frontě, Nissan vyvinul autonomní křeslo.
Nově vyvinuté křeslo ProPILOT navazuje na letošní úspěch Inteligentního parkovacího kancelářského křesla. Jeho úkolem je vystát frontu namísto sedící osoby.
 
Křeslo ProPILOT je pojmenované po hlavní technologii, kterou Nissan využívá pro autonomní jízdu. Křeslo snímá polohu předchozího křesla ve frontě a automaticky se posouvá, aby od něj udrželo stejnou vzdálenost. Křesla se pohybují po stanovené dráze. Funguje to podobně, jako verze systému ProPILOT určená pro vozidla (od srpna je v Japonsku k dispozici u malého minivanu Serena). Ta udržuje bezpečnou vzdálenost od vpředu jedoucího vozu a zajišťuje, aby vůz jel stále uprostřed jízdního pruhu. Z čekání ve frontě tak zmizí jednotvárnost i napětí způsobené fyzickým kontaktem.
 
Na identické uživatelsky přívětivé filozofii Nissan staví i technologie ProPILOT, která je určena pro autonomní jízdu motorových vozidel. Tato technologie ulehčuje řidiči práci tím, že mu pomáhá s nejúnavnějšími a nejrutinnějšími úkony, které jsou spojené s jízdou v hustém dálničním provozu.
 
Nissan už začal praktické testování křesla ProPILOT - o dodávku křesel může zažádat každá restaurace v Japonsku. Křesla bude do vybraných restaurací dodáno v roce 2017. Mezitím probíhá provozní ukázka, zahrnující šestici křesel, ve veřejné galerii globálního ústředí společnosti Nissan v Jokohamě. Návštěvníci mají možnost si křesla prohlédnout i vyzkoušet jak se ve frontě chovají.
  • Křeslo pro ty, kteří nesnáší stání ve frontě
  • Křeslo pro ty, kteří nesnáší stání ve frontě
  • Křeslo pro ty, kteří nesnáší stání ve frontě