linde material handling: milion kilometrů s cng | Trendy | autoweek.cz

Linde Material Handling: milion kilometrů s CNG

Linde Material Handling: milion kilometrů s CNG

28.10.2014 | Rybecký Vladimír | Trendy

Firemní osobní vozy společnosti Linde Material Handling Česká republika najely milion kilometrů na stlačený zemní plyn. Roční úspory Linde MH ČR na pohonných hmotách přesahují 750 000 korun.

Linde MH Česká republika je vedoucím dodavatelem vysokozdvižných vozíků na pohon CNG u nás. Na pozadí této souvislosti a na základě důkladné analýzy se Linde MH Česká republika rozhodlo zřídit vlastní plnicí stanici pro osobní vozy a přejít s firemním vozovým parkem na tento úsporný a ekologický pohon.

 

„Rychlá návratnost investic, citlivost k životnímu prostředí a samozřejmě podstatná finanční úspora jsou důvody, které nás přesvědčily,“ říká Jindřich Kotyza, jednatel firmy Linde Material Handling Česká republika s.r.o.

 

Od poloviny roku 2012, kdy byla plnicí stanice v sídle firmy v pražských Malešicích vybudována, pořídilo Linde MH Česká republika postupně 18 vozů s pohonem na stlačený zemní plyn značky Volkswagen. Průměrný náklad firemní flotily na 1 km činí u čtyř vozů Volkswagen Passat a 13 vozů Volkswagen Touran 1,4 TSI 1,22 Kč. Nejnovější model Volkswagen up! jde s náklady ještě níž - 1 km stojí 0,81 Kč.

 

Roční provoz flotily, v níž každý vůz najede cca 40 000 km, dosahuje při využití nákladové ceny CNG z vlastní plnicí stanice úspor ve výši téměř tři čtvrtě milionu korun oproti automobilům na naftu.

 

„Osvědčený model, ve kterém vidíme budoucnost manipulační techniky i firemních flotil, proto nabízíme také našim zákazníkům,“ doplňuje Jindřich Kotyza z Linde MH Česká republika.

 

Linde MH Česká republika nabízí na českém trhu vysokozdvižné vozíky na stlačený zemní plyn již od roku 2006 a získalo mnoho zkušeností jak s provozem vozíků a osobních automobilů, tak se související výstavbou plnicích stanic. V rámci CNG projektů vystupuje Linde MH Česká republika v roli generálního dodavatele a zajišťuje dodávku i následný servis plnicích stanic.