ministerstvo dopravy jezdí elektromobilem od čez | Trendy | autoweek.cz

Ministerstvo dopravy jezdí elektromobilem od ČEZ

Ministerstvo dopravy jezdí elektromobilem od ČEZ

09.09.2015 | Rybecký Vladimír | Trendy

Zaměstnanci Ministerstva dopravy budou v ulicích Prahy a okolí jezdit elektromobilem.
Úřad Ministerstva dopravy na dobu tří let zařadí do svého vozového parku elektromobil Nissan LEAF. Vůz dnes ministrovi dopravy Danu Ťokovi slavnostně předal člen představenstva a ředitel divize obchod a strategie ČEZ Pavel Cyrani. Jedná se o aktivitu projektu Elektromobilita ČEZ, jehož cílem je podpora rozvoje tohoto způsobu dopravy v ČR.

„Pro města jsou elektromobily vhodným ekologickým dopravním prostředkem, který má smysl podporovat. Z evropských dotací je nyní dokonce možné získat peníze na nové dobíjecí stanice. Na ministerstvu využijeme elektromobil například pro rozvážení pošty po Praze nebo na krátké cesty do nejbližšího okolí,“ řekl při předávání vozu ministr dopravy Dan Ťok.

„Velice si vážíme toho, že právě Ministerstvo dopravy České republiky jako garant celého odvětví podpoří projekt Elektromobilita ČEZ a současně jde v propagaci elektromobility příkladem i dalším subjektům z oblasti státní správy,“ uvedl člen představenstva a ředitel divize obchod a strategie ČEZ Pavel Cyrani.

Partnery projektu Elektromobilita ČEZ z řad institucí a ministerstev jsou také Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo životního prostředí a Ministerstvo práce a sociálních věcí.